Trwa ładowanie...
d1jxeva

Wypadek Szydło. Policja zdradza szczegóły

Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie powiedział w rozmowie z WP, że kolumna rządowa poruszała się na sygnałach uprzywilejowania dźwiękowych i błyskowych. Rzecznik poinformował też, że prędkość kolumny z limuzyną premier Beaty Szydło, która uległa wypadkowi w Oświęcimiu, raczej nie była nadmierna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek Szydło. Policja zdradza szczegóły
(WP)
d1jxeva

- W pewnym momencie kierowca Seicento skręcił gwałtownie w lewo. Nie przepuścił jednego z pojazdów - limuzyny, którą jechała pani Beata Szydło - tłumaczył, dodając, że w wyniku takiego działania doszło do zderzenia z rządowym samochodem.

Prędkość kolumny z limuzyną premier Beaty Szydło, która uległa wypadkowi w Oświęcimiu, raczej nie była nadmierna. Przed zdarzeniem kolumna opuściła rondo, to dosłownie kilkadziesiąt metrów - poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

d1jxeva

Rzecznik powiedział, że pod nadzorem prokuratora prowadzone są czynności na miejscu wypadku. "Na miejscu są prokurator okręgowa z Krakowa i rejonowa z Oświęcimia. Kierowców badaliśmy już na zawartość alkoholu; byli trzeźwi" - powiedział Gleń.

Rzecznik nie ujawnił, jak 21-letni kierowca fiata seicento, który uderzył w wyprzedzający go samochód premier, tłumaczył wypadek. - Będzie przesłuchiwany. Jest postępowanie, które wyjaśni wszystkie szczegóły. Prowadzący je zdecydują o jego zwolnieniu oraz o terminie przesłuchania. Na razie jest w dyspozycji policjantów - powiedział.

Zobacz także: Lekarz: premier, która była w stanie stabilnym, przetransportowano do Warszawy

d1jxeva

Podziel się opinią

Share

d1jxeva

d1jxeva
Więcej tematów