Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
24-09-2018 10:25

Wyjazdy na pola kempingowe coraz atrakcyjniejsze dla Polaków

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd na kemping. Wakacje w przyczepie lub w kamperze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a rodacy deklarują, że są skłonni kupić przyczepę, by oszczędzić na wyjazdach na wczasy.

Wyjazdy na pola kempingowe coraz atrakcyjniejsze dla PolakówŹródło: Materiały prasowe
d29sjcq

Kamperem po całej Europie

W Polsce kampery są mniej popularne niż przyczepy kempingowe, jednak na polach kempingowych w całej Polsce panuje tłok przez całe wakacje. Polacy chętnie jeżdżą na wakacje przyczepą oraz decydują się na nocleg pod namiotem. Przyczyny tego zjawiska należy upatrywać przede wszystkim w cenach - koszt noclegu w pensjonacie to wydatek rzędu 50-70 złotych od osoby za dobę, natomiast rozstawienie przyczepy na kempingu kosztuje około 20-30 złotych bez względu na to, ile osób nocuje w środku.

Minusem podróżowania kamperem i wyjazdów z przyczepą są korki na drogach krajowych i autostradach. W Skandynawii i w Stanach Zjednoczonych trasy pokonuje się szybko, natomiast w Europie kampery często stoją w długich korkach. Dodatkowo problematyczne jest parkowanie samochodów z przyczepą w mieście - dużym pojazdem trudno manewruje się na małych parkingach pod sklepami, a nocowanie na miejskich parkingach w kamperze jest zabronione. Bez względu na te utrudnienia i niedogodności, Polacy są coraz bardziej przekonani, by postawić na własne kampery i przyczepy, które dają większą niezależność w czasie wakacji. Ponadto polskie pola kempingowe należą do najtańszych na świecie, co sprawia, że kilkuosobowa rodzina spędza na nich 14-dniowe wakacje nawet za mniej niż 2500 złotych. Jest to kwota kilkukrotnie niższa niż cena wyjazdu zagranicznego oraz co najmniej o połowę mniejsza niż koszty pobytu w ośrodku wypoczynkowym nad Bałtykiem.

Skandynawia królestwem caravaningu

W Europie najprzyjemniej podróżuje się kamperem po Skandynawii. Niska gęstość zaludnienia, wiele dziewiczych terenów i piękna przyroda zachęcają do podróżowania na własną rękę po górach i nie tylko. W krajach na Półwyspie Skandynawskim można skorzystać z polisy motorhome insurance, dzięki której zyskuje się darmową pomoc w przypadku uszkodzenia pojazdu podczas wakacji.

d29sjcq

Polakom, którzy chcą wyruszyć na wakacje kamperem do Skandynawii, poleca się jechać do Norwegii. W kraju Wikingów możliwe jest nocowanie poza wyznaczonymi kempingami - jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest zakaz stawiania przyczep i kamperów w promieniu 150 metrów od zamieszkałej posesji. Ponadto w Norwegii poziom bezpieczeństwa jest wysoki, dlatego osoby nocujące w kamperze rzadko są okradane i napadane.

d29sjcq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29sjcq
Więcej tematów