Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna odmówił wywiadu. Nie spodobały mu się pytania

Wybory już za dwa dni, politycy pokonują ostatnią prostą kampanii. W dzisiejszym "Super Expressie" miały ukazać się dwa wywiady z liderami największych partii - Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Ostatecznie przeczytać można rozmowę jedynie z szefem PiS. Przewodniczący PO nie udzielił odpowiedzi "SE", gdyż... nie spodobały mu się pytania.
Share
Szef PO Grzegorz Schetyna zrezygnował z wywiadu dla "Super Expressu"
Szef PO Grzegorz Schetyna zrezygnował z wywiadu dla "Super Expressu"Źródło: PAP
d8kjmhq

W ostatni piątek przed wyborami "Super Express" planował opublikować dwa wywiady - z Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Czytelnicy mogą jednak przeczytać rozmowę jedynie z szefem PiS.

Zamiast wywiadu z liderem PO, gazeta zamieściła komunikat: "W tym miejscu miał się ukazać także wywiad z Grzegorzem Schetyną, przywódcą Koalicji Obywatelskiej i Platformy. Niestety, nie ukaże się".

W dalszej części czytamy: "Zadaliśmy ten sam zestaw pytań obu liderom największych ugrupowań. Przewodniczący Schetyna na pytania zadane w imieniu wyborców i Czytelników 'Super Expressu' nie odpowiedział. Powodem miało być to, że te pytania mi się nie podobają".

d8kjmhq

Szef PiS Jarosław Kaczyński: w 100 dni uchwalimy odpowiednie ustawy

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu" mówi o planach PiS, jeśli jego partia ponownie wygra wybory. Ostatnie sondaże dają partii rządzącej niemal dwukrotną przewagę nad konkurencją.

Szef PiS zadeklarował, że w przypadku wygranej w pierwszych 100 dniach nowej kadencji jego rząd zajmie się m. in. małym ZUS-em dla przedsiębiorców, zagwarantowaniem na stałe 13. i 14. emerytury, pakietem kontrolnych badań profilaktycznych, planem dojścia do równych opłat dla rolników oraz planem budowy 100 obwodnic.

Sondaże: PiS na prowadzeniu

W ostatnim badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci byli pytani o to, na który z komitetów wyborczych zagłosują w wyborach do Sejmu. KWW Prawo i Sprawiedliwość utrzymało się na pozycji lidera - odsetek ankietowanych jest identyczny jak w poprzednim sondażu i wynosi 40 proc.

d8kjmhq

Z kolei Koalicja Obywatelska na finiszu kampanii zanotowała spadek o dwa punkty procentowe w stosunku do wrześniowego badania. Poparcie dla formacji Grzegorza Schetyny deklaruje 26 proc. ankietowanych. Podium domyka Lewica - 12 proc. deklaruje oddanie głosu na porozumienie wyborcze Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego oraz Adriana Zandberga. 7 procent respondentów wskazało Konfederację. Taki sam odsetek badanych wyraził poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8kjmhq

Podziel się opinią

Share
d8kjmhq
d8kjmhq
Więcej tematów