Wrocław. Ogrodowa ”Czasoprzestrzeń”. Doglądaj rośliny, zmęcz się, odpocznij
Każdy może dostać swój kawałek ogrodu, posadzić i wysiać własne rośliny, pielęgnować je oraz wypoczywać w cieniu zieleni. Zostać ogrodnikiem można teraz dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Tratwa, tworzonej w dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul.Tramwajowej.
Do społecznego ogrodnictwa, bez konieczności starań o tak pożądane dziś działki w ROD, można jeszcze dołączyć. Każdy, kto zdecyduje się na odrobinę pracy, dostanie swój kawałek ziemi, drzewka pod opiekę i możliwość opanowania nowych umiejętności i nabrania doświadczeń.
Wrocław. Społeczne ogrody rosną
Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych ”Czasoprzestrzeń” ma tereny, na których zieleń potrzebuje ludzkiej troski. Ale też drzewa, krzewy i kwiaty rewanżują się przyjemnym cieniem, tlenem i urodą miejsca.
Dlatego placówka zaprasza wszystkich, którzy nie mają innych możliwości do realizacji ogrodniczych pasji, do przejęcia kawałka gruntu i czerpania radości ze wspólnego działania w społecznym ogrodzie. Osoby te dołączą do ogrodniczego zespołu, który już od dwóch lat zmienia okolice ”Czasoprzestrzeni”.
A okolica taka zwyczajna nie jest. To teren sąsiadujący z WUWA, poniemieckim zespołem architektonicznym zaprojektowanym przed wojną w nowoczesnym duchu. Do dziś koncepcje architektoniczne, stworzone na specjalną wystawę i tworzone z myślą o komforcie i dobrostanie mieszkańców, budzą zazdrość wrocławian.
W 2018 roku dzieło rozpoczęli studenci z europejskiego projektu Erasmus+. Chcieli oni w nowej przestrzeni urzeczywistnić pewną ideę, która z powodzeniem jest realizowana w ich rodzinnych krajach.
Powstały rabatki z opon, drewniane skrzynie, szklarnia ze starych okien, kwietne łąki i piękne rabaty. Aby na Dąbiu zrealizować swoje pomysły, wystarczy się zgłosić, wysyłając e-maila na adres: ajakielaszek@tratwa.org.
Czytaj też: Wiedzą, gdzie 28 ton złota czeka na odkrywców