Trwa ładowanie...
dri1xjs

Włoska prokuratura bada sprawę zniszczenia zabytku przez 9-latka. "Akt wandalizmu"

• 9-latek z Holandii zniszczył podstawę jednej z zabytkowych rzeźb we Florencji
• Dziecko zostało doprowadzone na pobliski posterunek policji i przesłuchane
• Rodzice chłopca odpowiedzą za akt wandalizmu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włoska prokuratura bada sprawę zniszczenia zabytku przez 9-latka. "Akt wandalizmu"
(PAP, Fot: CLAUDIO PERI)
dri1xjs

Prokuratura we Florencji zajęła się sprawą porysowania przez 9-letniego turystę z Holandii podstawy jednej z rzeźb w gotyckiej loggi na historycznym placu miasta. Dziecko zostało przesłuchane, a jego rodzice odpowiedzą za ten akt wandalizmu.

Podczas rutynowego patrolu na słynnym, zawsze obleganym przez turystów florenckim Piazza della Signoria, strażnicy miejscy zauważyli małego chłopca, który kamieniem rysował po postumencie rzeźby Menelaosa i Patroklesa. Statua stoi wśród innych cennych rzeźb w zabytkowym miejscu pod nazwą Loggia dei Lanzi. Sprawcą aktu wandalizmu był syn holenderskich turystów, zwiedzających miasto.

Przyłapany na gorącym uczynku chłopiec został wraz z rodzicami zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony na pobliski posterunek w gmachu władz miejskich.

dri1xjs

Włoskie media podały, że dorośli zostali wylegitymowani i spisani, a sprawę dziecka przekazano prokuraturze dla nieletnich. Prokurator przesłuchał malca w sprawie dotyczącej zniszczenia zabytkowego dzieła sztuki.

Szkody, jak zauważono, nie są znaczne - to jedynie niezbyt głębokie porysowania, które, podobnie jak kamień odebrany dziecku, sfotografowano.

Finansową odpowiedzialność za ewentualne straty poniosą rodzice małego turysty.

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów