Trwa ładowanie...
d40e1cr
wiesław godzic
05-11-2007 08:00

Wiesław Godzic: Nowa TV Puls to niewypał


Medioznawca, profesor Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej Wiesław
Godzic, krytycznie ocenia nową odsłonę TV Puls.

d40e1cr
d40e1cr

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Godzic powiedział, że ramówka stacji nie zrobiła na nim wrażenia. Oferta programowa jest spóźniona o kilka lat.

- Dzisiejsza Telewizja Puls przypomina mi TVN i Polsat sprzed ładnych kilku lat. Odgrzewanie staroci nikomu dobrze nie służy, a szczególnie nadawcy debiutującemu na rynku, mającemu na starcie przyciągnąć przed odbiorniki jak największą liczbę widzów, zwłaszcza tych nowych - powiedział Wiesław Godzic.

Uważa, że osiągnięcie dwucyfrowego udziału w rynku w przeciągu najbliższych lat przy dzisiejszej konkurencji i kolejnych debiutach, wydaje się być niemożliwe. Ofertę TVN czy Polsatu TV Puls może przebić jedynie innowacją technologiczną.

Negatywnie ocenia też motor napędowy stacji, czyli program informacyjny "Puls Raport". Ilość i jakość informacji uważa za krok w kierunku pogłębiającej się tabloidyzacji dzisiejszych mediów elektronicznych. Godzic dobrze ocenia parę prowadzących, czyli Katarzynę Trzaskalską i Krzysztofa Ziemca, ale według niego ich wizerunek i rola, jaką odgrywają, kontrastuje z zawartością merytoryczną.

d40e1cr

- Dobra profesjonalna para prowadzących nie wie, jaki gatunek ma grać. Dochodzi do poważnych zgrzytów: oni grzmią głosem i straszą miną, a materiał wydaje się neutralny - mówi.

Zakup 35-procentowego pakietu udziałów w stacji przez News Corporation uważa za początek ekspansji Ruperta Murdocha na polskim rynku.

- Obawiam się, że to dopiero początek ekspansji Murdocha. Powinien ją jednak realizować z otwartą przyłbicą, a nie kupując stację Franciszkanów.

Wiesław Godzic uważa, że powstawanie nowych kanałów ogólnotematycznych o ogólnopolskim zasięgu, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla polskiego rynku. Przyszłość widzi w platformach cyfrowych i kanałach tematycznych.

Przeczytaj cały wywiad - więcej.

A jaka jest Państwa opinia?

d40e1cr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40e1cr
Więcej tematów