Trwa ładowanie...
d708bhl

Widok po walce o ludzkie życie. "A Ty Pacjencie denerwujesz się, że musisz czekać"

Drastyczne zdjęcie udostępnił fanpage poświęcony ratownictwu medycznemu. Widać na nim szpitalny stół, na którym leżą nosze ratowników. Cała sala pokryta jest krwią. Apel do zniecierpliwionych pacjentów wywołał prawdziwą burzę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok po walce o ludzkie życie. "A Ty Pacjencie denerwujesz się, że musisz czekać"
(Facebook.com)
d708bhl

Widok po walce o ludzkie życie - od takich słów zaczyna się opis drastycznego zdjęcia pokazującego SOR po przyjęciu pacjenta. Na fotografii widać łóżko i leżące na nim nosze ratowników. Cała sala pokryta jest krwią. Zdjęcie udostępnił fanpage Ratownictwo medyczne - łączy nas wspólna pasja. W opisie zawarto apel do zniecierpliwionych pacjentów.

Facebook.com

Ty Pacjencie siedzisz za drzwiami na poczekalni w SOR i denerwujesz się, że musisz czekać - wytykają twórcy fanpage'a. "Musisz zapamiętać, że każdy gorszy stan od twojego zostanie przyjęty przed tobą". Komentujący zdjęcie często wyrażali podziw dla pracy ratowników. Znaleźli się jednak i tacy, u których post wywołał raczej oburzenie niż szok.

d708bhl

"Dlatego dla bezpieczeństwa część personelu chodzi sobie i nic nie robi. Dlatego siedzą i durnie śmieją się do telefonu oglądając kretyńskie filmiki w necie" - napisał jeden z internautów. Wytknął przy okazji gubienie dokumentacji medycznej i brak informowania o zmianach terminów przyjęć. Inna użytkowniczka stwierdziła, że w Polsce trzeba się faktycznie wykrwawić, żeby zostać przyjętym na SOR, bo "nikt według »lekarzy« nie jest wystarczająco chory". Kolejny komentujący wytknął, że czekał w szpitalu 3 godziny na zmianę personelu, podczas gdy lekarz smacznie sobie spał.

"Szkoda, że czasem »tym gorszym stanem« są plotki i kawa" - znaczna część reakcji na post jest w podobnym tonie. Użytkownicy skarżą się na opieszałość personelu, brak kwalifikacji czy podejścia do pacjenta. Wygląda na to, że nawet tak drastyczna fotografia nie jest w stanie przekonać nas do służby zdrowia.

d708bhl

Podziel się opinią

Share

d708bhl

d708bhl
Więcej tematów