Trwa ładowanie...

Zginęło pół miliona pszczół. Zniszczona pasieka na Mazowszu

Policja i pszczelarze poszukują sprawcy zniszczenia pasieki na obrzeżach Puszczy Kozienickiej w Mazowieckiem. Ktoś rozbił 24 ule, co oznacza śmierć niemal pół miliona pszczół.

Zginęło pół miliona pszczół. Zniszczona pasieka na MazowszuŹródło: facebook.com/Miodemslodzone
d1c42p9
d1c42p9

Właściciel zdewastowaną pasiekę odkrył w niedzielę rano. Wandal rozbił 24 ule w weekendową noc. - Obawiam się, że żadna pszczela rodzina nie przeżyje - powiedział polsatnews.pl Tomasz Petryka. To oznacza, że w sumie zginęło lub zginie ponad 500 tys. owadów.

Pszczelarz znalazł wokół uli - na zaoranym polu - wyraźne ślady zostawione przez sprawcę. Zabezpieczyli je policyjni technicy. Zdaniem Petryki wandal musi mieszkać w pobliżu, ale nie chce nikogo oskarżać.

"Dziękuję Ci dobry człowieku. Dziękuję, że tak pożytecznie wykorzystałeś czas sobotniej nocy. (...) Wybrałeś dobry dzień bo przez całą noc padał deszcz. Szanse powodzenia Twojej akcji wzrosły drastycznie. Chyba byłeś zdeterminowany, bo trzeba było przejść przez zaoraną działkę i metodycznie z premedytacją iść od ula do ula i go przewrócić. 24 razy. Co Tobą kierowało?" - napisał pszczelarz na Facebooku.

Straty właściciel uli i rodzin pszczelich ocenił na 10 tys. zł. Zamierza do kwietnia odbudować swoją pasiekę w pobliżu Puszczy Kozienickiej, a ponieważ nie ma na to wystarczających funduszy, ogłosił internetową zbiórkę.

Tomasz Petryka dodaje, że w planach ma również ustawienie tej wiosny uli na dachu budynku szpitala pediatrycznego w Warszawie i prowadzenie warsztatów z dziećmi. Pszelarz prowadzi w stolicy osiem pasiek, m.in. na dachu Teatru Wielkiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1c42p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c42p9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj