Trwa ładowanie...

Za darmo: „Warsztat architektoniczny” - o mieście dla dorosłych i dla dzieci

Cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i wykładów dla dorosłych

Za darmo: „Warsztat architektoniczny” - o mieście dla dorosłych i dla dzieci
d1j0bz1
d1j0bz1

W najbliższą niedzielę, 22 marca, w Warsztacie (pl. Konstytucji 4), warszawskim miejscu aktywności lokalnej, rusza "Warsztat Architektoniczny" - cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i wykładów dla dorosłych. Wstęp jest wolny, ale na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy.

„Warsztat architektoniczny” to cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych opowiadających o Mieście, poświęcony architekturze i projektowaniu, podczas których uczestnicy połączą zdobywanie wiedzy o przestrzeni Miasta z zabawą w architektów i projektantów. Organizatorzy pokażą Miasto z różnych perspektyw, wraz z uczestnikami będą m.in. szukać odpowiedzi na pytania: po co jest miasto i do czego służy, jak działa, czy może być wygodne, bezpieczne, smaczne, zrównoważone.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych architekturą - mówią organizatorzy.

Wstęp jest wolny, na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy pod adresem warsztat@fise.org.pl (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Aktualnie są przyjmowane zapisy na zajęcia marcowe i kwietniowe.

Kalendarz warsztatów i wykładów:

22 marca, godz. 14.30 - Jak działa miasto?

Warsztat: Zastanowimy się, kto odpowiedzialny jest za wygląd naszego miasta. Kim jest architekt i urbanista? Gdzie są w mieście miejsca, które znamy i kochamy, a gdzie takie „popsute”, o które nikt nie dba? Dlaczego miasto rozrasta się niekontrolowane? Wybiegniemy w przyszłość - zaplanujemy nasze miasto.

d1j0bz1

Wykład: Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? - arch. Urszula Szabłowska (Mazowiecka Izba Architektów)

19 kwietnia, godz. 14.30 - Było sobie miasto

Warsztat: Dzisiejsze miasto przestaje spełniać swoje pierwotne funkcje. Jak wyglądały i po co powstały pierwsze miasta? Poznamy przedwojenną zabudowę Warszawy. Dowiemy się, kim jest Konserwator zabytków i co robi w naszym mieście. Zaprojektujemy zabytkową ulicę na miarę naszych czasów i nowoczesnych technologii.

Wykład: Konserwator radzi. Dlaczego warto i jak dbać o obiekty zabytkowe w Warszawie – Michał Krasucki, z-ca Stołecznego Konserwatora Zabytków

Spotkania dla dzieci poprowadzi Kasia Domagalska, a wykłady dla dorosłych eksperci i architekci z Mazowieckiej Izby Architektów. Program realizowany jest przez "Warsztat" w ramach cyklu "warsztat znaczy wydarzenie" wspólnie z Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów oraz Fundacją Młodej Kultury Hopsiup Project.

d1j0bz1

*Pozostałe terminy warsztatów *dostępne są na stronie .

d1j0bz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j0bz1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj