Trwa ładowanie...

Za darmo: Historie pod brukiem ukryte [SPACER]

Poznajcie Stare Miasto z przewodnikiem miejskim!

Za darmo: Historie pod brukiem ukryte [SPACER]
d15jvv2
d15jvv2

W najbliższą niedzielę, 9 listopada Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i entuzjasta Warszawy, zaprasza na kolejny spacer z cyklu Butem po Wawie. Tym razem uczestnicy wycieczki będą mieli okazję poznać Stare Miasto.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Stare Miasto nie ma przed nami żadnych tajemnic. Wiadomo, mury miejskie, katedra, Barbakan. Tutaj zaczęła się historia Warszawy powstałej na „surowym korzeniu”. Historia miasta położonego na starym kupieckim szlaku. Miasta, którego dynamiczny rozwój zadziwia do dziś. Nie ma chyba warszawiaka, który choć raz nie przespacerowałby się wąskimi staromiejskimi uliczkami. Czy Starówka może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Podobno tak!

d15jvv2

Podczas tego spaceru dowiecie się m.in.:

- Jaką fryzurę nosili ostatni Piastowie mazowieccy i skąd to wiadomo
- Jaki był wkład Francuzów w upadek powstania warszawskiego
- Kto wysłał kota w przestrzeń powietrzną i dlaczego
- W jaki sposób w Starej Warszawie leczono chorych na syfilis
- Jaki jest związek między kolumną Zygmunta a prezydentem Sarkozym
- Jak w prosty sposób zapisać się na kartach historii
- Gdzie badano ciała wiślanych topielców
- Jak ugryźć 100 milionów
- Kto moczył stopy w miejskiej fosie
- Jak wygrać batalię przy użyciu mięsnej armaty.

Po tym z pozoru wszystkim znanym, a jednak kryjącym wiele ciekawostek skrawku miasta oprowadzi Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i miłośnik Warszawy, który o sobie i swojej pasji tak pisze na internetowym blogu: „Niemal każdy ocalały z pożogi wojennej mur, słup czy fragment bruku jest w stanie opowiedzieć zajmującą historię. Skrywa w sobie zagadkę, której rozwiązanie jest źródłem ogromnej satysfakcji. Nie ma też nic przyjemniejszego niż móc podzielić się tą tajemnicą z kimś innym”. Rafał Dąbrowiecki regularnie organizuje ciekawe spacery w miejsca, które zazwyczaj omijają wycieczki. Z kolei te bardziej oblegane przez turystów, stara się pokazać z nieco innej perspektywy.

*Zbiórka 9 listopada o godzinie 13:00 pod kolumną Zygmunta na pl. Zamkowym , przy moście gotyckim. Wycieczka potrwa ok. 2 godziny. Spacer jest bezpłatny, ale jeśli ktoś poczuje potrzebę wynagrodzenia przewodnika napiwkiem, ten z pewnością nie będzie miał nic przeciwko. *

d15jvv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jvv2
Więcej tematów