Trwa ładowanie...

Wianki nad Wisłą coraz bliżej. Co nas czeka w tym roku?

"Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały".

Wianki nad Wisłą coraz bliżej. Co nas czeka w tym roku?
d4mxl7h
d4mxl7h

Największe plenerowe wydarzenie w Warszawie – Wianki nad Wisłą rozpocznie się na Podzamczu 24 czerwca o godz. 12.00. Impreza potrwa do północy.

"Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami" – informują organizatorzy wydarzenia.

Impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Co roku udział w niej bierze nawet kilkanaście tysięcy osób. Już teraz na Facebooku udział w wydarzeniu zadeklarowało 13 tysięcy osób. Organizatorzy przewidują, że liczba ta może wzrosnąć. Co nas czeka w tym roku?

Wczesnym popołudniem rozpoczną się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał około pięciu metrów średnicy, a wieczorem zostanie zwodowany na Wiśle i w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki.

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł będzie można obejrzeć rękodzieła i spotkać kuglarzy. Z kolei wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci.

d4mxl7h

W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg wodnych atrakcji m.in.: rejsy, wyścigi wioślarzy na tradycyjnych łodziach typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni. Kulminacyjnym momentem spektaklu będzie wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu "I love Warsaw"

Na scenie wystąpi m.in. T.Love, O.S.T.R. i Vavamuffin. Gwiazdą będzie też znany holenderski DJ i producent muzyczny Afrojack.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przeczytaj też:

d4mxl7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mxl7h
Więcej tematów