Warszawa. Zwycięzcy "Biegnij Warszawo 2020"

Do przebiegnięcia w rywalizacji "Biegnij Warszawo" 2020 było łącznie 10 km. Zwycięzca pokonał tę trasę w niewiele ponad 30 minut.

Warszawa. XI edycja "Biegnij Warszawo"Warszawa. XI edycja "Biegnij Warszawo"Źródło: East News, fot: Jan Bielecki
d1ya1yf
d1ya1yf

W niedzielę odbyła się XI edycja "Biegnij Warszawo". Zawodnicy wystartowali o godz. 11 z ul. Agrykola. Tam też zlokalizowana była meta. Trasę należało okrążyć dwa razy. Jedno okrążenie miało 5 km. Łącznie do pokonania było 10 km.

Wśród mężczyzn rywalizację wygrał Kamil Jastrzębski, który przebiegł trasę w 30 minut i 33 sekundy. Natomiast wśród kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska z czasem 35 minut i 32 sekundy.

Trasa biegu prowadziła ulicami: Agrykola, alejami parku Łazienki Królewskie, Gagarina (jezdnia do skrętu w prawo), Belwederską, Al. Ujazdowskimi (jezdnia w kierunku centrum), Piękną, Myśliwiecką do mety przy ul. Agrykola.

Dla tych, którzy nie mieli siły biec, zorganizowano wydarzenie "Maszeruję-kibicuję". Jego uczestnicy przeszli jedną, 5-kilometrową pętlę na trasie wyścigu.

d1ya1yf

Jak informował stołeczny ratusz, XI edycja "Biegnij Warszawo" miała pokazać formę biegową jako element życia miejskiego, narzędzie do promocji akcji społecznych oraz sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza