Trwa ładowanie...

Warszawa. Szkoła na Kabatach nie będzie gotowa na przyjęcie uczniów we wrześniu

Otwarcie nowej placówki edukacyjnej przy ulicy Zaruby znacznie się opóźni. Niedotrzymanie terminu firma tłumaczy wybuchem pandemii koronawirusa.

Warszawa. Szkoła na Kabatach nie będzie gotowa na przyjęcie uczniów we wrześniu
d18hkmd
d18hkmd

Od roku trwa budowa szkoły i przedszkola przy ulicy Zaruby na Kabatach, gdzie 1 września dzieci zamieszkałe w tej okolicy, miały rozpocząć nowy rok szkolny. Tak się jednak nie stanie. Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił właśnie nabór do klas II-VII przekierowując jednak uczniów tymczasowo do placówki przy ulicy Lokajskiego 3. Rekrutacja do klas I została już przeprowadzona.

Kompleks edukacyjny przy ulicy Zaruby według planu miał być gotowy już w lipcu tego roku, pomimo że termin ten od początku budził pewne kontrowersje. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa umowę na budowę ośrodka podpisał z firmą Balzola Polska, zaledwie rok temu – 23 maja 2019 roku. Jednak budowlańcy twierdzili, że zarówno szkoła, jak i przedszkole zostaną ukończone w trzynaście miesięcy.

Wykonawca zasłania się wybuchem pandemii

Początkowo wydawało się, że plan stworzenia tak dużego kompleksu edukacyjnego na Kabatach w tak szybkim tempie, powiedzie się i wielu uczniów naukę rozpocznie w murach nowej szkoły, zamiast w przepełnionej placówce przy Lokajskiego. Entuzjazm jednak zagasił koronawirus, który spowodował spowolnienie prac budowlanych. Jak donosi lokalny portal Halo Ursynów, firma straciła wielu budowlańców, którzy po wybuchu pandemii, wrócili do swoich domów na Ukrainie.
Dodatkowym problemem okazuje się również stanowisko dyrektora nowej szkoły, które na razie pozostaje w dalszym ciągu nieobsadzone.

"Zobacz także: Sławomir Broniarz apeluje ws. testów dla nauczycieli. "Zdrowie jest ważniejsze od aspektu ekonomicznego"

Szkoła „w lesie” inna niż wszystkie

Koncepcją nowego kompleksu edukacyjnego jest silna integracja z naturą. W szkole mają pojawić się duże i dobrze oświetlone przestrzenie, zamiast ciemnych i wąskich korytarzy przywodzących na myśl typową szkołę. Projekt zakłada stworzenie przeszklonych hall, z których widoczny będzie Las Kabacki. „Jest to pierwszy obiekt oświatowy w stolicy, którego koncepcja powstała na bazie konkursu architektonicznego, w którym jakość architektury ma stanowić o tym jak będzie wyglądała szkoła na Zaruby, nie praktyka szukania poprzez kryterium ceny bądź czasu” – zadeklarował Urząd Dzielnicy.

Wizualizacje szkoły przy ulicy Zaruby (fot. Urząd Dzielnicy Ursynów)
Na ten moment nie jest znany nowy termin otwarcia szkoły i przedszkola, niepewnie mówi się, że nastąpi to tej jesieni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d18hkmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18hkmd
Więcej tematów