Trwa ładowanie...

Warszawa. Muzeum Wojska Polskiego jeszcze w tym roku? NIK nie wierzy w ten termin

Według planu budowa Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli w Warszawie ma zakończyć się pod koniec 2021 roku. Jednak Najwyższa Izba Kontroli uważa, że ten termin jest nierealny.

Warszawa. Muzeum Wojska Polskiego jeszcze w tym roku. NIK nie wierzy w ten terminWarszawa. Muzeum Wojska Polskiego jeszcze w tym roku. NIK nie wierzy w ten terminŹródło: Budowa Muzeum Wojska Polskiego - Facebook
d3yrijq
d3yrijq

Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczyło ćwierć miliarda złotych na budowę Muzeum Wojska Polskiego, które powstanie w środku warszawskiej cytadeli w dzielnicy Żoliborz. Obiekt jest dwukondygnacyjny, ma on się stać niebawem jedną z głównych atrakcji Warszawy.

Według pierwotnego założenia, muzeum miało zostać oddane do użytku jeszcze w listopadzie 2020 roku, jednak tak się nie stało. Kolejny termin zakończenia prac wyznaczono wówczas na ten rok.

Jednak jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", Najwyższej Izby Kontroli zaalarmowała w ostatnim raporcie, że ten termin także jest zagrożony.

d3yrijq

Incydent z Andrzejem Dudą. Ekspert od katastrofy w Smoleńsku zadał pytanie

Warszawa. Czy będzie opóźnienie?

Zdaniem NIK, chodzi m.in. o "niepodjęcie przez Muzeum wystarczających starań w celu umożliwienia dokończenia robót budowlanych dotyczących ukończenia wjazdu na teren Cytadeli. Do czasu zakończenia kontroli (30 września 2020 r.) nie uregulowano w umowie MWP z generalnym wykonawcą kwestii prac związanych z dokończeniem wjazdu".

W związku ze sprawą Najwyższa Izba Kontroli zaleciła Ministerstwu Obrony Narodowej wzmożony nadzór nad budową oraz uregulowanie "kwestii praw i obowiązków stron w zakresie sprawowania nadzoru przez ministra nad terminowością przebiegu i zakończenia inwestycji".

d3yrijq

Do wyników kontroli przeprowadzonej przez NIK odniosło się także powstające Muzeum Wojska Polskiego. Dyrektor obiektu zaprzeczył, że wykryto jakiekolwiek naruszenia przepisów prawa, a kontrola wykazała "jedynie pewne nieprawidłowości".

Instytucja dodała, że faktycznie termin ukończenia prac może się jeszcze przesunąć, jednak ma mieć to związek z panującą pandemią.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3yrijq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yrijq
Więcej tematów