Trwa ładowanie...

W styczniu ostatnia faza zabezpieczeń Warszawskiej Karty Miejskiej

Niektórzy powinni przekodować swój bilet!

W styczniu ostatnia faza zabezpieczeń Warszawskiej Karty Miejskiej
d28lstf
d28lstf

ZTM już w styczniu 2015 roku wprowadzi trzecią i ostatnią fazę zabezpieczeń przed nielegalnymi biletami kodowanymi na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Niemożliwe będzie już odczytanie

Już teraz każdy bilet, który został zakodowany w autoryzowanym punkcie sprzedaży (np. w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM czy w biletomacie), posiada specjalny elektroniczny certyfikat legalności. Od kilku miesięcy wszystkie urządzenia kodują bilety z takim właśnie certyfikatem.

W styczniu (dokładny termin nie został jeszcze ustalony), wyłączona zostanie obsługa kontraktów, które nie posiadają certyfikatu. Oznacza to, że bilety bez takiego certyfikatu nie będą odczytywane przez kasowniki, bramki w metrze czy kontrolerów.

d28lstf

Każdy, kto kupił swój bilet po 1 sierpnia 2014 r. w legalnym punkcie sprzedaży, ma ten bilet już odpowiednio zabezpieczony. Nie dotyczy to jednak osób, które swój bilet kupiły lub zakodowały przed 1 sierpnia (bilety długookresowe). Te osoby nie muszą kodować biletu jeszcze raz. Wystarczy, że nowy, kolejny bilet zakodują na karcie jeszcze w grudniu - wtedy cały kontrakt zostanie odpowiednio zabezpieczony, a karta będzie właściwie odczytywana przez wszystkie urządzenia (kasowniki, bramki w metrze, czytniki kontrolerskie).

Rodzice dzieci z rodzin posiadających troje dzieci i niepełnosprawni powinni przekodować bilet

Rodzice dzieci z rodzin posiadających troje dzieci, niepełnosprawni, którzy korzystają z uprawnień do bezpłatnych przejazdów, osoby korzystające z pomocy OPS lub WCPR także nie muszą wymieniać kart. Powinny jednak zgłosić się w najbliższym czasie do POP przy ul. Żelaznej ze swoją WKM w celu zakupu nowego biletu lub przekodowania starego biletu.

W kwietniu tego roku Zarząd Transportu Miejskiego informował o 7754 osobach, posługujących się biletem nierozpoznanym przez system biletowy ZTM. Do tej pory prokurator wydał postanowienia o przedstawieniu zarzutów 10 osobom, które nielegalne kodowały bilety. Pracownicy POP ZTM na bieżąco zawiadamiają policję o każdym przypadku, który może świadczyć o nielegalnym zakupie biletu.

d28lstf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28lstf
Więcej tematów