Trwa ładowanie...

Swing na Podzamczu już dziś!

To będzie finałowy dancing na dechach.

Swing na Podzamczu już dziś!
d12swb6
d12swb6

Kto pamięta lokal „Czerwona oberża” przy ulicy Żurawiej? W latach 50. ubiegłego wieku występowała tam grupa Melomani, ze słynnym pianistą Krzysztofem Komedą. Potańcówki w rytmie swingu i dixieland w wykonaniu Melomanów cieszyły się nad Wisłą ogromną popularnością. Co tańczyła spragniona zabawy młodzież? Oczywiście fokstrota, charlestona i jive’a.

Powrót w świat warszawskich potańcówek sprzed lat już dziś od godz. 17.00. Finałowy dancing na Podzamczu upłynie w rytmie tanecznej muzyki jazzowej. Muzyczną ucztę na żywo zapewni świetny zespół swingowy Marka Sheparda i didżeje
z Soul Service, którzy wybiorą najlepsze swingowe kawałki polskiej muzyki rozrywkowej.

Tym, którym brakuje śmiałości do zabawy na dechach, przyjdą z pomocą artyści ze Studia TańcaSwingowego SWINGOUT.PL. Tancerze pokażą publiczności kroki do wszystkich popularnych stylów tanecznych powojennej Warszawy ery swingu.

Dancingom towarzyszy wystawa „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca!”, prezentująca archiwalne fotografie przedstawiające warszawskie rozrywki lat 50., 60. i 70. Fotografie pochodzą ze zbiorów Ośrodka KARTA.

d12swb6

Wstęp na potańcówke jest darmowy. Impreza potrwa do godz. 23.00.

*Przeczytaj też: Dni Nudy w Wilanowie *

d12swb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12swb6
Więcej tematów