Trwa ładowanie...

Seniorzy przejdą ulicami Warszawy. "Polska już jest krajem starym"

"Wydarzenie jest barwne i optymistyczne, ale nie infantylne"

Seniorzy przejdą ulicami Warszawy. "Polska już jest krajem starym"
dnrlstl
dnrlstl

Seniorzy z całego kraju kolejny raz wyjdą na stołeczne ulice, by zamanifestować potrzebę wypracowania spójnej polityki na rzecz starzejącego się społeczeństwa oraz odkłamać stereotypy dotyczące osób 60+. W tym roku na święto Dojrzałych Wspaniałych przyjadą uczestnicy z kilkudziesięciu miejscowości ze wszystkich województw - organizatorzy spodziewają się rekordowych 10 000 uczestników. W Paradzie poprowadzi ich najstarsza polska DJ-ka, 77-letnia DJ Wika.

- Wydarzenie jest barwne i optymistyczne, ale nie infantylne. Uczestnicy chcą zaprezentować swoją różnorodność, twórczość, potencjał społeczny. Chcą pokazać, że potrzebna jest nam spójna polityka senioralna, która poprawi jakość życia obecnych seniorów, ale i pomoże młodszym pokoleniom gdy te wejdą w szóstą i kolejne dekady życia. To bardzo ważne bo Polska już jest krajem starym, 22 proc. obywateli to seniorzy, a w przyszłości będzie to niemal 40 prc., czyli najwięcej w Europie. Na ten skokowy wzrost w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat nasz kraj nie jest przygotowany - mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.

Parada wyruszy z placu Konstytucji w Warszawie w samo południe 25 czerwca. Natomiast o 13:00 na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski rozpocznie się Piknik Pokoleń. Pojawią się na nim ambasadorzy wydarzenia oraz goście specjalni widoczni na poniższej grafice. Na miejscu odbędzie się koncert, międzypokoleniowy dancing pod wodzą DJ Wiki, ponad 30 debat i warsztatów.

- Impreza jest otwarta dla osób w każdym wieku, bo to co nas łączy najbardziej, to fakt starzenia się. Prawie wszyscy będziemy seniorami, spędźmy Paradę i Piknik międzypokoleniowo - mówi DJ Wika. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.parada.zaczyn.org.

dnrlstl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrlstl
Więcej tematów