Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja: Stołeczny ratusz bliski przejęcia działki w centrum miasta

Ratusz składa wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji reprywatyzacyjnej.

Reprywatyzacja: Stołeczny ratusz bliski przejęcia działki w centrum miasta
d13s5wo
d13s5wo

Stołeczny ratusz bliski odzyskania działki w centrum miasta przy ulicy Twardej, która stała się symbolem nieudanej reprywatyzacji - informuje Radio ZET.

W Ameryce Południowej udało się odnaleźć zaginionego spadkobiercę części nieruchomości. Prawa do tej działki ma teraz biznesmen, który skupuje roszczenia do atrakcyjnych gruntów. Ratusz chce cofnięcia tej decyzji. Złożył wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego - poinformowało Radio ZET.

Wypłacono odszkodowanie

Sytuacja została wyjaśniona dzięki pozyskaniu dokumentów ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazało w Brazylii mogą żyć kolejni spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Co ciekawe, wiele lat temu za część nieruchomość wypłacono już odszkodowanie.

Wniosek ratusza

Ratusz idzie więc na całość i składa wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji reprywatyzacyjnej. Jak mówi wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak do budynku na Twardą nie wróci już sławne gimnazjum, które wyprowadziło się na Mokotów. Ale budynek nadaje się do wykorzystania na szkołę niepubliczną - informuje Razdio ZET. Sprawa jest pokłosiem tzw. Dekretu Bieruta, który po wojnie spowodował odbieranie dawnym właścicielom gruntów na terenie Warszawy, co skutkuje obecnie ciągłym wypłacaniem dla nich odszkodowań przez miasto.

Władze miasta zdecydowały się pochwalić sukcesem tuż przed rozpoczęciem dzisiejszej Rady Warszawy. Data nie jest raczej przypadkowa. Być może jest to próba przykrycia problemu warszawskiej reprywatyzacji.

d13s5wo

Protest "MJN"

W czwartek w czasie Rady Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawi informację na temat afery związanej z uwłaszczeniem się wpływowych biznesmenów, powiązanych z wysokimi urzędnikami ratusza, na jednej z najdroższych działek przy ulicy Emilii Plater. Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" planuje protest i zachęca do sprzeciwu wobec działań prezydent stolicy. Zainicjowali oni akcję przynoszenia na Radę Warszawy wałków do ciast i malowania, które symbolizują możliwe "przekręty" w stołecznym ratuszu.

Happening stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" planowany jest dopiero na godzinę 14:30.

Źródło: (Radio ZET/WawaLove)

d13s5wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13s5wo
Więcej tematów