Trwa ładowanie...

Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną

Urzędnicy boją się, że przejazd rowerzystów jeszcze bardziej zakorkowałby Warszawę

Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną
d3mv3at
d3mv3at

Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną. Urzędnicy boją się, że przejazd rowerzystów jeszcze bardziej zakorkowałby Warszawę- informuje Gazeta.pl. Organizatorzy imprezy na razie nie chcą tego komentować. Mówią, że ustosunkują się do decyzji, gdy ją oficjalnie dostaną.

Warszawska Masa Krytyczna miała się odbyć 27 lutego. Start imprezy zaplanowany był na godzinę 18:00 na placu Zamkowym. Trasa przejazdu rowerzystów nie miała prowadzić przez żaden z mostów. Rowerzyści mieli przejechać przez plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewską, Marszałkowską, pl. Bankowy, Andersa, Anielewicza, Smoczą, Nowolipie, Żelazną, Grzybowską, Siedmiogrodzką, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Żytnią, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy, Raszyńska, Filtrowa, Krzywickiego, Nowowiejską, pl. Politechniki, Lwowską, Koszykową, Piękną, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy.

Organizatorzy podkreślają, że Masa Krytyczna odbywa się juz po godzinach szczytu i nie powinna powodować utrudnień. Aleje Jerozolimskie rowerzyści mieli przeciąć jedynie dwa razy. Dodają, że Masa - przez niekorzystne warunki pogodowe - zgromadziłaby jedynie 200 osób.

*Ratusz już wcześniej wycofał zgodę na przebieg trasy Półmaratonu Warszawskiego mostem Poniatowskiego. *Półmaraton Warszawski miał przebiec przez most Poniatowskiego w niedzielę, 29 marca. Jednkaże po pożarze mostu Łazienkowskiego, który jest wyłączony z ruchu, ruch został skierowany właśnie na most Poniatowskiego. Zamknięcie go na czas Półmaratonu mogłoby sparaliżować Warszawę.

d3mv3at
d3mv3at
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mv3at
Więcej tematów