Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski przeprosił PKN Orlen. "Wyrażam ubolewanie"

Rafał Trzaskowski przeprosił spółkę Orlen za swoją wypowiedź dla "Rzeczpospolitej". "Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będzie dla spółki wystarczające" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski przeprosił PKN OrlenRafał Trzaskowski przeprosił PKN OrlenŹródło: East news, fot: Jakub Kaminski
d2sedki
d2sedki

Rafał Trzaskowski w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych opublikował post, w którym przeprosił spółkę PKN Orlen. "Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka, przywoływałem sytuację, w której do skażenia Wisły doszło na skutek wycieku ropy" - napisał prezydent.

Trzaskowski dodał, że zależało mu na tym, żeby pokazać, iż w podobnej sytuacji nikt nie atakował premiera Morawieckiego ani nie żądał jego dymisji. Jednak przywołując tę sytuację, błędnie przypisał ją spółce Orlen zamiast spółce PERN.

"Z punktu widzenia logiki wywodu nie miało to żadnego znaczenia, bo nie miałem intencji zaszkodzić ani jednej, ani drugiej spółce. Obie są zresztą spółkami skarbu państwa, więc to trochę tak, jakby w moim przypadku ktoś pomylił MPWiK z MPO" - wskazał.

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Rafał Trzaskowski przeprasza PKN Orlen. "Spółka Orlen oceniła to działanie jako nieadekwatne"

Prezydent Warszawy podkreślił jednocześnie, że ta "oczywista pomyłka" została niezwłocznie sprostowana. Rzeczniczka miasta zrobiła to w mediach społecznościowych, a dyrektorka gabinetu Trzaskowskiego na piśmie.

d2sedki

Dodał jednak, że "niestety spółka Orlen oceniła to działanie jako nieadekwatne, w związku z tym żąda ode mnie dodatkowych przeprosin i dodatkowego sprostowania, co niniejszym czynię".

" Ja, Rafał Trzaskowski, w związku z publikacją w dniu 3 września 2020 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” materiału prasowego pt. „Rafał Trzaskowski: Nowa Solidarność jest już gotowa” oświadczam, że w mojej odpowiedzi ma jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły" - napisał Trzaskowski, dodając, że w wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły. Tymczasem chodziło "o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie" - napisał Trzaskowski.

"Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będzie dla spółki wystarczające" - spuentował prezydent Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Facebook

d2sedki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sedki
Więcej tematów