Trwa ładowanie...
hoża
Luiza Poreda
21-05-2013 11:26

Powstaje pierwszy fab lab w Warszawie!

W Mieszadle rusza ciekawa inicjatywa w duchu DIY - czyli "Zrób To Sam"

Powstaje pierwszy fab lab w Warszawie!
d4l1ku2
d4l1ku2

Nie masz dostępu do potrzebnych narzędzi i warsztatu, żeby zrealizować swój pomysł? Chcesz poczuć się jak Adam Słodowy? Chcesz naprawić zepsuty sprzęt zamiast kupować nowy? W FabLabie będzie można naprawić to, co wydaje się nienaprawialne i zbudować produkty dokładnie takie, jakie są potrzebne. Będzie można zająć się m.in. drukiem 3D, elektroniką, pracą w materiałach drewnianych czy naprawą urządzeń i wytwarzaniem w duchu zrób to sam (DIY).

Fab Lab z założenia ma być otwarty na realizację innowacyjnych pomysłów, więc warto przyjść i wspólnie porozmawiać o potrzebach i pomysłach.

O to, czym jest Fab Lab, pytamy Sebastiana Żołnowskiego z warszawskiego Mieszadła .

Fab Lab (Fabrication laboratory) to rodzaj pracowni, która daje możliwość realizacji własnych projektów od ciesielskich po elektroniczne. To miejsce dla osób które chcą realizować swoje hobby lub pracę, a potrzebują przestrzeni i narzędzi, np. modelarzy, architektów, inżynierów, artystów, a także majsterkowiczów. Tutaj liczy się zapał i chęć samodzielnego działania.

d4l1ku2

Skąd wziął się pomysł na Fab Lab?

Pomysł organizacji Fab Labu w Warszawie pojawił się kilku osobom już jakiś czas temu, ale dopiero akcja * Cohabitat MAKE* pozwoliła, aby się poznali. Mieszadło postanowiło udostępnić wszystkim zainteresowanym przestrzeń, w której mogą zacząć tworzyć to, co wymyślą.

Jaka jest idea Fab Labu?

Fab Lab przeciwstawia się planowanemu postarzaniu produktu (np. psucie się zaraz po gwarancji) ucząc jak samodzielnie je naprawiać. Tworzymy produkty, które są nam naprawdę potrzebne, a nie będą zalegać w magazynach. Przekazujemy wiedzę techniczną, której próżno szukać w szkołach.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27.05 o 19:00. * WIĘCEJ*

Polecamy!

d4l1ku2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1ku2
Więcej tematów