Trwa ładowanie...

Podsumowanie akcji „Znicz 2014”

Mniej kolizji, ale więcej osób rannych i zabitych

Podsumowanie akcji „Znicz 2014”
db023v4
db023v4

Od piątku stołeczni policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Znicz 2014”. Obecni byli na ulicach miast, zwłaszcza w rejonach stołecznych nekropolii .

Szczególną uwagę zwracali na płynność ruchu oraz prowadzili wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów i sposobu przewożenia pasażerów. Dokonywali pomiarów prędkości i trzeźwości oraz kierowali ruchem, zwracali uwagę na niewłaściwe parkowanie, dbali o przejezdność głównych tras dojazdowych do najbardziej uczęszczanych miejsc związanych ze świętem. Dużą uwagę przywiązywali również do sposobu zachowania się pieszych. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory i urządzenia do pomiaru trzeźwości zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Od piątku do godzin porannych dzisiaj stołeczni policjanci odnotowali 27 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 33 zostały ranne. Odnotowano 194 kolizje drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali 110 kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Porównując akcję „Znicz 2014” do zeszłorocznej policja odnotowała mniej kolizji, ale niestety więcej osób rannych i zabitych.

db023v4
db023v4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db023v4
Więcej tematów