Trwa ładowanie...

Pl. Piłsudskiego rozbłyśnie setkami świateł!

"Światełko Poparcia" w 70. rocznicę zburzenia pałacu Saskiego

Pl. Piłsudskiego rozbłyśnie setkami świateł!
d2wczj5
d2wczj5

Stowarzyszenie Saski 2018 zaprasza na organizowaną przez siebie akcję pod hasłem "Światełko Poparcia”. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18:30 obok Grobu Nieznanego Żołnierza. Obowiązkowo należy wziąć ze sobą latarki i telefony komórkowe, którymi rozświetlony zostanie... pałac Saski.

Wydarzenie odbędzie się z okazji 70. rocznicy zburzenia pięknego obiektu, stojącego niegdyś tuż obok Ogrodu Saskiego. "Jego imponująca kolumnada była wizytówką stolicy, tu odbywały się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe, tu spotykali się warszawiacy i przyjezdni. Dziś już go nie ma – został zburzony przez hitlerowców pod koniec grudnia 1944 roku. W okrągłą rocznicę tego wydarzenia stowarzyszenie Saski 2018 zaprasza wszystkich aktywnych do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji - informują Wawalove.pl organizatorzy wydarzenia.

d2wczj5

Uczestnicy spotkania wskrzeszą - niestety tylko na chwilę - pałac Saski . Dzięki trzymanym
* w dłoniach latarkom i telefonom komórkowym powstanie sznur światełek, które oznaczą kontury pałacu*. Przy użyciu drona zostaną zrobione zdjęcia tego świetlnego obrysu. Każda z osób, biorących udział w akcji, otrzyma znaczek okolicznościowy,
a pierwszych 60 – bilet na bezpłatne zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego z licencjonowanym przewodnikiem.

Zatem weźcie latarki i telefony, ubierzcie się ciepło, zabierzcie znajomych i herbatę do termosu. Spotkanie już w piątek 12 grudnia o godz. 18:30!

Co sądzicie o sprawie odbudowy pałacu Saskiego na pl. Piłsudskiego? Czekamy na Wasze komentarze!

Zobaczcie też: Zobacz wirtualny Pałac Saski na tle Warszawy! [WIZUALIZACJA 3D]

d2wczj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wczj5
Więcej tematów