Trwa ładowanie...

Nowy żłobek integracyjny na Bielanach

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka”, który będzie realizowany w nowym żłobku integracyjnym przy ul. Przybyszewskiego

Nowy żłobek integracyjny na Bielanach
dccqn2c
dccqn2c

Projekt rusza w styczniu 2013 roku, będzie trwał dwa lata. Jego łączna wartość to 4,42 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - 3,76 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z funkcjonowaniem żłobka integracyjnego przy ul. Przybyszewskiego 70/72.

Placówka będzie miała 123 miejsca w 5 grupach wiekowych. Do każdej grupy będzie przyjętych 1-3 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub ze specjalnymi potrzebami. Dzieci, jak i rodzice będą mogli korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy psychologów, logopedy, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty. ****

Żłobek powstał dzięki adaptacji budynku po urzędzie dzielnicy Bielany i terenu wokół niego z przeznaczeniem na plac zabaw. Budynek jest dwukondygnacyjny, parter z tarasem przystosowany jest dla najmłodszych, zaś piętro dla starszych dzieci. Koszt inwestycji to blisko 4,38 mln zł.

dccqn2c

Na czas trwania projektu będą obowiązywały odrębne zasady rekrutacja do tego żłobka. Zgodnie z założeniami projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców powraca na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka w ciągu 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka. W szczególności będą brane pod uwagę dzieci, których rodzic posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Po spełnieniu wymogów projektowych, będą obowiązywać kryteria punktowe, tak jak przy standardowej rekrutacji, a w przypadku takiej samej liczby punktów - kolejność rejestracji wniosku w systemie rekrutacji elektronicznej.

Rekrutacja, która rozpocznie się w grudniu, dotyczy przede wszystkim dzieci z list rezerwowych ze żłobków w dzielnicach wskazanych w tym projekcie, czyli Bielan, Białołęki, Targówka i Żoliborza.

Tworzenie nowych miejsc w stołecznych żłobkach jest jednym z priorytetów programu „Rodzina” na lata 2010 - 2020 w ramach Społecznej Strategii Warszawy. W ostatnich dwóch latach przybyło 430 miejsc w stołecznych żłobkach, a do końca 2014r. powstanie ich blisko 600.

dccqn2c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dccqn2c
Więcej tematów