Trwa ładowanie...

Nowa trasa edukacyjna "Szlak Pamięci" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Trasa prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z historią Polski i Warszawy ostatnich stuleci. To pierwsza trasa w Polsce oznaczona za pomocą kodów QR

Nowa trasa edukacyjna "Szlak Pamięci" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
d2ghsvc
d2ghsvc

Od 1 sierpnia tego roku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach trwała instalacja oznakowań QR: są to tabliczki o wymiarze 4 x 4 cm na których zakodowano informacje o danej postaci lub miejscu (ok. 1 znormalizowana strona A4 - 1800 znaków) oraz zdjęcie. Posługując się * telefonem komórkowym lub tabletem, osoba zwiedzająca Cmentarz Powązkowski może odczytać te informacje. Co więcej - będą one *dostępne również z poziomu domowego komputera.

Zachowując powagę miejsca i szacunek dla osób pochowanych chcielibyśmy umożliwić dostęp do rozległej wiedzy historycznej. Adresatem naszego rozwiązania są zarówno osoby indywidualne, jak i zorganizowane grupy i wycieczki poruszające się w obrębie nekropolii, a przekazywana wiedza będzie dostępna zarówno w języku polskim, angielskim, rosyjskim i w jak największym stopniu trafiała do szerokiego grona odbiorców.

W przyszłości, oprócz wiedzy historycznej pojawią się tu także informacje o umiejscowieniu danego grobu. Inicjatywa ta realizowana jest wspólnie z Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

Jest to pierwsza trasa w Polsce oznaczona za pomocą kodów QR. Kody te w prosty sposób umożliwiają zakodowanie informacji o pochowanej osobie, miejscu lub zdarzeniu. Po zeskanowaniu kodu QR za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu wyposażonego w aplikację do skanowania kodów (do pobrania za darmo), informacje wyświetlą się na ekranie urządzenia. Aplikację można ściągnąć ze strony Cmentarzewpolsce.pl .

d2ghsvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghsvc
Więcej tematów