Trwa ładowanie...

Nie będą solić w Śródmieściu

W ramach eksperymentu 27 ulic będzie odśnieżanych tylko przy pomocy pługów i posypywanych piaskiem

Nie będą solić w Śródmieściu
d3lr5nf
d3lr5nf

Zamiast soli piaskiem - tak Śródmieście ma walczyć ze śniegiem na swoich ulicach. Postanowili o tym urzędnicy po konsultacjach społecznych. 15 ulic na Powiślu i 12 na Muranowie weźmie udział w programie pilotażowym.

Ta decyzja to wynik konsultacji społecznych. Swój głos można było oddać do 31 stycznia. Teraz poznaliśmy ich wyniki. *Przeważająca większość - prawie 93 proc. mieszkańców - była za odśnieżaniem bez użycia soli. *

Ponieważ brak solenia może spowodować zwiększenie śliskości jezdni, do eksperymentu wybrano ulice , gdzie ruch kołowy nie jest aż tak natężony. Przy wjeździe na każdą z nich zostanie ustawiony znak informujący o tym, że jezdnia nie jest posypywana solą i może być śliska.

d3lr5nf

Zarząd Dzielnicy Śródmieście prosi korzystających z tych dróg o wyrażenie opinii na temat użytkowania tych dróg. Uwagi i sugestie można nadsyłać na adres : konsultacje@srodmiescie.warszawa.pl, zgłaszać telefonicznie pod numerem 22 699 81 99 lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 (stanowisko „Informacja" – w godzinach pracy urzędu).

Ulice wybrane do eksperymentu to: ul. Gęsta, ul. Wiślana, ul. Lipowa, ul. Radna, ul. Leszczyńska, ul. Drewniana, ul. Elektryczna, ul. Smulikowskiego, ul. Jaracza, ul. Salezego, ul. Potockiego, ul. Sewerynów, ul. Konopczyńskiego, ul. Okólnik, ul. Gałczyńskiego, ul. Kłopot, ul. Dzika, ul. Niska, ul. Miła, parking przy ul. Miłej, Lewartowskiego - od skweru Zygelbojma do al. Jana Pawła II, ul. Dubois - od ul. Lewartowskiego w stronę ul. Andersa, ul. Nalewki, ul. Pawia, ul. Dzielna, ul. Nowolipie, ul. Karmelicka - od ul. Anielewicza w stronę al. Solidarności

d3lr5nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lr5nf
Więcej tematów