Trwa ładowanie...

Kwestujesz? Uważaj!

O rozsądek podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy apeluje stołeczna policja

Kwestujesz? Uważaj!
d1j3dcx
d1j3dcx

13 stycznia już po raz dwudziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą - przede wszystkim należy otoczyć szczególną opieką kwestujące dzieci.

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP będą czuwać policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach oraz asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących policja apeluje o rozsądek. W szczególności należy:

- unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

d1j3dcx

- nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

- w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

- jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;

- w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Pamiętajmy, aby otoczyć opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek. Zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Przypominamy też, że dzieci mogą kwestować tylko pod opieką dorosłych.

d1j3dcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j3dcx
Więcej tematów