Trwa ładowanie...

Jazz na Starówce od 22 czerwca

Tegoroczna, XIX edycja w związku z planowanym remontem Rynku Starego Miasta, rozpocznie się wyjątkowo we wcześniejszym terminie

Jazz na Starówce od 22 czerwca
d2ikd7a
d2ikd7a

W każdą sobotę od 22 czerwca do 17 sierpnia na Rynku Starego Miasta przed publicznością grać będą muzycy - zarówno ci uznani, jak i młodzi.

- Staramy się, by każdego roku program był oryginalny i wnosił coś interesującego. Chcemy pokazać jak wieloma barwami mieni się współczesny jazz. Nie zabraknie międzynarodowych gwiazd i znakomitych polskich muzyków. Festiwal, jak co roku, będzie zróżnicowany stylistycznie: będzie muzyka mainstreamowa, world jazz, modern jazz, fusion oraz flamenco – opowiadali na antenie Radia Dla Ciebie organizatorzy Krzysztof Wojciechowski i Iwona Strzelczyk-Wojciechowska z Fundacji Jazz Art.

Festiwal rozpocznie się od występu grupy Squeezeband, złożonego z muzyków pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Martyniki. Zespół łączy w swojej twórczości wpływy muzyki jazzowej z rockiem i hip-hopem.

Festiwal zakończy się 17 sierpnia występem Bester Quartet - polskiego zespołu z Krakowa, który jest fenomenem na światowym rynku muzycznym. Tworzy oryginalny repertuar będący syntezą muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej, współczesnej kameralistyki. "Na nowo interpretują tradycyjny jidysz folk".

d2ikd7a

Jedną z największych atrakcji imprezy bedą koncerty pianistyczne: 13 lipca zagra Jacky Terrason ze swoim trio. Francuz określany jest jako jeden ze zdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia jazzowej pianistyki.

d2ikd7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikd7a
Więcej tematów