Trwa ładowanie...

Jan Śpiewak nie przewodniczy już stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze

"Mam nadzieję, że zmianom wewnętrznym będzie towarzyszyło skutecznie działanie"

Jan Śpiewak nie przewodniczy już stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze
d1pddlp
d1pddlp

"Dzisiaj walne zdecydowało o tym, że stowarzyszenie powinno się rozwijać w inną stronę niż dotychczas. W związku z tym zdecydowałem się nie ubiegać o kolejną kadencję" - napisał Jan Śpiewak, były już przewodniczący warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

O tym, że przestał pełnić funkcję przewodniczącego, poinformował na swoim profilu. "Dzisiaj przestałem być przewodniczącym stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. To był dla mnie świetny czas, poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi i wierzę, że przysłużyłem się dobru Warszawy. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi pełnić moją funkcję. Dzisiaj walne (Walne Zgromadzenie - przyp. red.) zdecydowało o tym, że stowarzyszenie powinno się rozwijać w inną stronę niż dotychczas. W związku z tym zdecydowałem się nie ubiegać o kolejną kadencję" - napisał.

Jan Śpiewak wyraził nadzieję, że nowy zarząd stowarzyszenia będzie dalej prowadził skuteczną walkę z " dziką reprywatyzacją , korupcją i kolesiostwem, które zżerają nasze miasto". - Mam nadzieję, że zmianom wewnętrznym będzie towarzyszyło skutecznie działanie na zewnątrz stowarzyszenia. Deklaruję chęć pomocy i zawsze będę w miarę możliwości wspierał zarząd stowarzyszenie we wspólnym budowaniu lepszej Warszawy - podkreślił.

Pytany o szczegóły, wyjaśnia: - W ciągu ostatnich miesięcy trwał spór wewnątrz stowarzyszenia, nie chciałem go przenosić na poziom zarządu - mówi. I dodaje, że chodziło m.in. o metody zarządzania organizacją, czy statut. - Jesteśmy stowarzyszeniem, które w ostatnim czasie urosło, chciałem, by wzmocniona została egzekutywa. Inni uważają inaczej. Trudno, niech się sprawdzą w nowej roli - mówi.

d1pddlp

Śpiewak podkreśla, że pozostaje członkiem MJN i dalej ma zamiar działać na rzecz Warszawy. Dodaje też, że decyzja o tym że nie będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego MJN, była dla niego "trudna". Razem z nim z zarządu oszedł Karol Perkowski i Zofia Gońda.

Miasto Jest Nasze to warszawski ruch miejski zawiązany w październiku 2013 roku przez Marię Filcek i Jana Śpiewaka. Od 2014 roku działa jako stowarzyszenie. Zrzesza społeczników i aktywistów miejskich. Ruch powstał w na fali niezgody na politykę stołecznego ratusza.

Od początku swojego istnienia Miasto Jest Nasze skupia się na nieprawidłowościach w zarządzaniu Warszawą. Zajmuje się takimi problemami, jak: polityka przestrzenna, reprywatyzacja budynków użyteczności publicznej, placówek edukacyjnych i parków, partycypacja społeczna, zrównoważony rozwój oraz ochrona środowiska

Stowarzyszenie interweniowało w sprawach ważnych dla warszawiaków, szczególnie w kwestiach ochrony dziedzictwa kulturowego Warszawy, Walczy również z niekorzystnym tendencjom w rozwoju Warszawy, takim jak: niekontrolowane rozlewanie się miasta na przedmieścia, zabudowa terenów zielonych, wzrost zanieczyszczenia powietrza czy degradacja i zanik przestrzeni publicznych.

d1pddlp

MJN stowrzyło też interaktywną Mapę Reprywatyzacji Warszawskiej , ukazująca ilość i rozmieszczenie postępowań reprywatyzacyjnych w Warszawie oraz powiązań polityków, urzędników, prawników i osób prywatnych z biznesem reprywatyzacyjnym.

Jak się dowiedzieliśmy, nowy zarząd MJN wkrótce wybierze nowego prezesa stowarzyszenia.

d1pddlp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pddlp
Więcej tematów