Trwa ładowanie...

III Piknik Drogowy. Na pożegnanie wakacji

Pokazy kaskaderskie, ratowanie z zakleszczonego pojazdu, koszulki i dzwonki dla chętnych. Atrakcji nie zabraknie!

III Piknik Drogowy. Na pożegnanie wakacji
ddbmo72
ddbmo72

Zarząd Dróg Miejskich, w ramach kampanii społecznej „Użyj dzwonka, poczujesz się pewniej” organizuje trzecią i ostatnią już imprezę plenerową. Tym razem będzie to Piknik Drogowy. 8 września w niedzielę, już od rana, na części parkingu CH „Wola Park” będą uczyć zasad prawidłowego poruszania się rowerem w mieście. Dodatkowo w programie znajdziemy też ćwiczenia na symulatorach jazdy ekologicznej, jazdy w warunkach miejskich, na symulatorach dachowania i zderzenia. Będą też rozdawane koszulki rowerowe dla dzieci, dzwonki rowerowe i Poradniki Bezpiecznego Rowerzysty.

O godzinie 13.30 ratownicy przeprowadzą pokaz ratowania kierowcy z zakleszczonego auta, o 15.00 odbędzie pokaz kaskaderski wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Zakończenie Pikniku planowane jest na godz. 16.00.

Kampania prowadzona jest w ramach projektu Organizacji Narodów Zjednoczonych „Dekada Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. W tym roku odbyły się już dwa pikniki.

Do tej pory ZDM rozdał 4.300 dzwonków, 4.000 książeczek edukacyjnych, 700 profesjonalnych koszulek rowerowych dla dzieci i prawie 1000 kamizelek dla najmłodszych dzieci.

ddbmo72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddbmo72
Więcej tematów