Trwa ładowanie...

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA

Przez dwa dni festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA
d3yjuws
d3yjuws

Tegoroczna, 14. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, odbędzie się 6 i 7 grudnia *w warszawskim Kinie Wisła.* Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend, aby wybrać się do Australii, Chin, Turcji i Kaszmiru, na Islandię i Madagaskar oraz w Bieszczady i Himalaje.

Urzekające krajobrazy, życie codzienne i trudną historię indyjskiego Kaszmiru przedstawią nam Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy od wielu lat eksplorują indyjskie Himalaje. Zachwycimy się Śrinagarem - indyjską Wenecją, zajrzymy do warsztatów kaszmirskich rzemieślników oraz na plantację szafranu, powędrujemy górskimi szlakami z pasterzami i pielgrzymami. W trakcie podróży dookoła świata dotrzemy jachtem do Australii razem z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem. Zatrzymamy się tam na 9 miesięcy, aby podczas niespiesznej podróży samochodem zachwycać się pięknymi krajobrazami o nasyconych barwach a przede wszystkim nauczyć się żyć zgodnie z rytmem natury. I uzależnić się od Australii... Wybierzemy się na Madagaskar, aby poznać zwyczaje Malgaszów, a naszym przewodnikiem będzie Arek Ziemba, który nie może się zdecydować, czy zamieszkać w Szczecinie czy w Antananarivo. Wraca więc od lat na Madagaskar, gdzie lemury jedzą mu z ręki a wyspa oraz jej mieszkańcy wciąż go zaskakują czymś nowym..

Odbędziemy interesującą i trochę magiczną podróż w Himalaje Indii i Nepalu, oglądając nastrojowe filmy „Trans” i „Mały Tybet” oraz słuchając opowieści Elwiry Surdy i Alfreda Sosgórnika o ich poznawaniu kultury tybetańskiej oraz duchowości hinduizmu i sikhizmu. W podróż do najpiękniejszych zakątków Turcji zabiorą nas Anna i Krzysztof Kobusowie. W Stambule powędrujemy śladami wielowiekowej historii, odwiedzimy nadmorską Licję. Zobaczymy cud przyrody: Pamukkale i cud architektury: starożytny Efez. Poszybujemy balonem nad baśniowymi dolinami Kapadocji i odwiedzimy Şanliurfę - miasto proroka Abrahama. Wyruszymy też przez zapomniane królestwo Kommageny, by dotknąć tajemnicy Nemrut Dagi.

Razem z Anną Jaklewicz będziemy eksplorować interesujące wioski na południu Chin. Weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach w wiosce Dongów, odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo. Grzegorz Leśniewski - przyrodnik i fotograf, autor przepięknych diaporam, zabierze nas w jedno z najdzikszych miejsc w sercu Europy. Autor spędził ostatnich 8 lat w Bieszczadach fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – dzikich mieszkańców karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin.

d3yjuws

Wspaniałą przyrodę i księżycowe krajobrazy* Islandii* będziemy podziwiać dzięki Bożenie Jarzyńskiej i Marcinowi Dobasowi. Okaże się, że ten ciekawy kraj zaskoczy nas wieloma niespodziankami. Największa wyspa wulkaniczna, najmłodszy fragment Europy, najmniejsza gęstość zaludnienia to tylko niektóre z „naj” którymi może pochwalić się Islandia. Wszystko wydaje się tu dziwne. Narodowe przysmaki to polski wafelek i zgniły rekin, woda w kranie śmierdzi zepsutymi jajami a budowy wstrzymuje się ze względu na obecność elfów.

Program:

sobota 6 grudnia 2014

godz. 11.00 - 12.30

KASZMIR - W POSZUKIWANIU HIMALAJSKIEGO RAJU - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

d3yjuws

godz. 13.30 - 15.00

AUSTRALIA - SZALONA I PIĘKNA PRZYGODA - Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik

godz. 16.00 - 17.30

POLACY NA MADAGASKAR! - Arek Ziemba

godz. 18.30 - 20.00

IMPRESJE HIMALAJSKIE - Elwira Surdy, Alfred Sosgórnik

niedziela, 7 grudnia 2014

godz. 11.00 - 12.30

TURCJA - CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY? - Anna i Krzysztof Kobusowie

godz. 13.30 - 15.00

CHINY Z DALA OD WIELKIEO MIASTA - Anna Jaklewicz

godz. 16.00 - 17.30

d3yjuws

BIESZCZADY - ZAPISKI Z BUKOWEGO PAMIĘTNIKA - Grzegorz Leśniewski

godz. 18.30 - 20.00

ISLANDIA - KRAJ PEŁEN NIESPODZIANEK - Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas

Bilety:

Bilet na jeden pokaz - 17 zł

Przedsprzedaż biletów od 1 października do 3 grudnia przez Internet - informacje na stronie www.festiwalterra.pl

Pozostałe bilety będzie można kupić w kinie Wisła: 4 i 5 grudnia w godz. 12.00-20.00 oraz w dniach festiwalu w dniach festiwalu 6 i 7 grudnia w godz. 10.00 - 20.00.

d3yjuws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yjuws
Więcej tematów