Trwa ładowanie...

Fabryka amfetaminy pod Serockiem zamknięta

Dwóch 58-latków miało dwie linie produkcyjne na swojej posesji

Fabryka amfetaminy pod Serockiem zamknięta
d873mce
d873mce

Dwie linie produkcyjne amfetaminy znajdowąły się na niczym niewyróżniającym się podwórku pod Serockiem. Za produkcję narkotyku odpowiedzialnych było dwóch 58-latków, którzy byli częścią większej grupy przestępczej. Policjanci Centralnego Biura Śledczego już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, która zajmowała się produkcją i dystrybucją środków odurzających. Członkowie bandy wywodzili się z rejonu Pruszkowa i wprowadzali do obrotu kokainę, amfetaminę, marihuanę i ekstazy. Na początku czerwca CBŚ uderzyło w grupę i podczas zakrojonej na bardzo szeroką skalę akcji zatrzymano ponad 30 osób powiązanych z przestępczymi strukturami, a także rozbito największą w Polsce fabrykę amfetaminy, która znajdowała się pod Grodziskiem Mazowieckim. Policjanci zabezpieczyli tony prekursorów i odczynników chemicznych służących do produkcji narkotyków, gotowe substancje odurzające i psychotropowe, a także 10 sztuk broni palnej oraz tysiące sztuk amunicji. To jednak nie był koniec
tej sprawy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nadal zajmowali się rozpracowaniem struktur oraz sieci powiązań grupy przestępczej. Wtedy pojawił się trop prowadzący do kolejnej fabryki amfetaminy zlokalizowanej w okolicach Serocka. Usytuowanie jej nie było przypadkowe – znajdowała się ona w dyskretnym miejscu, z dala od innych zabudowań i nie wyróżniała się niczym szczególnym. Po zweryfikowaniu informacji i potwierdzeniu, że na danej posesji produkowane są środki odurzające, policjanci CBŚ przystąpili do akcji. Wspólnie z kolegami z Wydziału Realizacji KSP otoczyli zabudowania i dynamicznie dostali się na ich teren. W garażu zatrzymali dwóch kompletnie zaskoczonych mężczyzn w trakcie produkcji amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli dwie działające linie produkcyjne amfetaminy, prekursory, odczynniki chemiczne oraz sprzęt laboratoryjny. Na podstawie liczby ujawnionych przedmiotów policjanci CBŚ przypuszczają, że zatrzymani mężczyźni, 58-letni Adam M. oraz 58-letni Jerzy M., planowali rozbudowę fabryki o kolejne linie. Po przeszukaniu całej posesji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli narkotyki oraz około 10 tysięcy złotych.

d873mce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d873mce
Więcej tematów