Trwa ładowanie...

Dinozaury powróciły?

18 września, pod osłoną nocy, na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, niespodziewanie pojawiły się cztery dinozaury. Ich przybycie, jak się okazuje, nie było dziełem przypadku…

 Źródło: Materiały prasowe, fot: Bartko Dębkowski – Kreatyw! Media
d1ho7fa
d1ho7fa

Partnerem treści jest Netflix.

Piętnastometrowy Mamenchizaur, dwa Velociraptory oraz imponujących rozmiarów Triceratops, mechatroniczne gatunki znane z „Parku Jurajskiego” Stevena Spielberga, opanowały centrum Warszawy i wygląda na to, że zadomowiły się tu na jakiś czas! Prehistoryczne stworzenia pilnują bowiem ogromnego inkubatora z jajem, co oznacza, że lada dzień wykluje się młody dinozaur. Obserwacja procesu jest możliwa dzięki jego przezroczystym ścianom. Niespotykana dotąd instalacja, promująca nowy serial Netflixa, "Park Jurajski: Obóz Kredowy", będzie bezpłatna i ogólnodostępna aż do 1 października.

Jeśli nie macie planów na weekend, koniecznie zarezerwujcie czas, by zobaczyć to na własne oczy! Całodobową transmisję obejrzycie również w internecie na stronie www.obozjurajski.pl/co-sie-wykluje.

Na żywo z placu Defilad w Warszawie. Narodziny dinozaura!

Dlaczego gady pojawiły się właśnie u nas?

Wystawa z efektami specjalnymi nieprzypadkowo wiąże się z premierą najnowszego serialu familijnego o dinozaurach. Kultowe produkcje o Parku Jurajskim już wcześniej zasłynęły właśnie z takich rozwiązań.

d1ho7fa

Filmowy hit z 1993 roku, "Jurassic Park" Stevena Spielberga, był pierwszą produkcją, w której w pełni zastosowano potencjał CGI, czyli Obrazu Generowanego Komputerowo. Drobiazgowo zaplanowane i wprawiane w ruch z mistrzowską precyzją dinozaury, wyglądały zatrważająco realistycznie! Nawet gigantyczny T. Rex, mimo upływu prawie trzech dekad, zachwyca do dziś.

Podobne reakcje wywołuje instalacja na Placu Defilad w stolicy. Animatronika tych przerażających zwierząt robi ogromne wrażenie - wyglądają jak żywe! Ruszają głowami, wydają realistyczne dźwięki, ich ogony są wprawione w ruch, a skorupka jaja… pęka dzień po dniu. Warto też dodać,że inkubator współpracuje z urządzeniem, do którego podłączone są ekrany. Dzięki temu można na bieżąco śledzić parametry życiowe gada, takie jak bicie serca, puls oraz czas pozostały do jego wyklucia. Obok takiej instalacji nie sposób przejść obojętnie!

Filmowy ryk i warkot silnika

Twórcy serialu "Park Jurajski: Obóz Kredowy" postawili sobie wysoką poprzeczkę. Postanowili konstruktywnie wykorzystać serialowy budżet, aby stworzyć animację na poziomie hitu kinowego.

Park Jurajski: Obóz Kredowy | Oficjalny zwiastun | Netflix

– Nigdy wcześniej nie widziałem nic podobnego w serialu. Nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takiego efektu, gdyby nie naprawdę niesamowity zespół – mówi Scott Kreamer, jeden z producentów.

d1ho7fa

Nie da się ukryć, że nad animowaną wersją Parku Jurajskiego pracowali najbardziej znani reżyserzy, producenci i specjaliści od animowanych filmów – wspomniany Scott Kreamer (Kung Fu Panda), Lane Lueras (Kot w butach), Steven Spielberg (Jurassic Park 1993), Colin Trevorrow (Jurassic World 2015), Frank Marshall (Jurassic World: Dominion), a także Zack Stentz (Thor, X-Men, Terminator).

Do serialu udało im się wprowadzić mnóstwo szczegółów. Pierwszym wyzwaniem, z jakim musieli się zmierzyć twórcy, były oczywiście dinozaury.

Mając dostęp do materiałów z oryginalnych filmów, w tym do wygenerowanych komputerowo modeli dinozaurów, takich jak przerażający T. Rex czy welociraptor Blue z "Jurassic World", stworzyli własne kreacje modeli.

Park Jurajski: Obóz Kredowy Materiały prasowe
Park Jurajski: Obóz KredowyŹródło: Materiały prasowe

Oprócz oddania ich wyglądu zewnętrznego, zadaniem zespołu było również zapewnienie realistycznych ruchów i dźwięków wydawanych przez dinozaury. Aby osiągnąć zamierzony efekt, twórcy serialu konsultowali się z paleontologiem, badali ruchy stworzeń na ekranie, a także korzystali z plików dźwiękowych wykorzystanych w filmach. Wykorzystano więc ryk T. Rexa, dźwięki wydawane przez welociraptory, a nawet warczenie silnika… SUV-a z filmowej wersji.

d1ho7fa

Przyciągną cię dinozaury, ale wciągnie opowieść

Premiera 8-odcinkowego serialu dla najmłodszych "Park Jurajski: Obóz kredowy" już 18 września w serwisie Netflix.

Jego akcja toczy się na Isla Nublar, w tym samym przedziale czasowym, co pierwszy film z serii "Jurassic World", aczkolwiek pokazuje przedstawione w nim wydarzenia z nowej perspektywy. Obóz dla nastolatków znajduje się bowiem po przeciwległej stronie wyspy.

Animowana kontynuacja kultowej serii jest pełna trzymających w napięciu scen akcji, oszałamiających efektów wizualnych i wzruszających momentów. Jak twierdzą producenci – motto serialu mogłoby brzmieć: "Przyciągną cię dinozaury, ale wciągnie cię opowieść".

d1ho7fa

Wierzą też, że serial spodoba się zarówno nowym widzom, jak i wiernym fanom serii z całego świata. Już w pierwszym odcinku w widoczny sposób przekracza typowe dla serialu animowanego granice, łącząc elementy komediowe z porywającą akcją

i technologicznie zaawansowanymi efektami wizualnymi.

– Poczekajcie, aż zobaczycie, w jaką stronę to wszystko zmierza. Istny obłęd – zapowiada S. Trevorrow.

Park Jurajski: Obóz Kredowy Materiały prasowe
Park Jurajski:Źródło: Materiały prasowe

Partnerem treści jest Netflix.

  • Serial przeznaczony jest dla widzów od 7 roku życia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ho7fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ho7fa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj