Trwa ładowanie...

Budowa trakcji tramwajowej na Tarchominie trwa. Czy zakończą prace w terminie?

Podpisana w lutym 2014r. umowa na budowę mówi o zakończeniu II etapu budowy, w grudniu br. Mieszkańcy Tarchomina mocno kibicują, żeby nie było opóźnień, ale czy to możliwe?

Budowa trakcji tramwajowej na Tarchominie trwa. Czy zakończą prace w terminie?
d8asp7l
d8asp7l

Podpisana w lutym 2014r. umowa na budowę, odcinka linii tramwajowej od trasy mostu im. Marii Skłodowskiej-Curie do nowej pętli tramwajowej przy ul. J. Mehoffera, mówi o zakończeniu II etapu budowy, w grudniu br.* Mieszkańcy Tarchomina mocno kibicują, żeby nie było opóźnień, ale czy to możliwe?*

Budowę trakcji tramwajowej zaplanowano na dziesięć miesięcy, podzielono ją na kilka etapów, by możliwie zminimalizować utrudnienia. Poprowadzona zostanie nie tylko linia tramwajowa, ale też zostanie poważnie zmodernizowana ul. Światowida. Zostaną kompleksowo przebudowane wszystkie skrzyżowania oraz wymieniona zostanie nawierzchnia między skrzyżowaniami – mówi Jacek Selenta z Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w warszawskim ZTM-ie. Dzięki uporowi mieszkańców Tarchomina, zarząd odstąpił od projektu budowy drugiej jezdni ul. Światowida. Teraz w projekcie widnieją dwie jezdnie po dwa pasy w każdym kierunku, a nie jak wcześniej planowano - dwie po trzy pasy.

Tory położone są już prawie na całym odcinku, kończą się tuż za skrzyżowaniem z ul. Mehoffera. Brakuje jeszcze tylko, kilkuset metrów oraz całej infrastruktury pętli tramwajowej. Na razie w tym miejscu jest częściowo wyczyszczony teren. Pasażerowie skorzystają z trasy jeszcze w tym roku. Przewidziano okres dwóch miesięcy na uzyskanie pozwoleń. 28 grudnia, zgodnie z kontraktem powinniśmy już móc korzystać z tej linii. Może to jednak nastąpić szybciej– zaznacza Wiesław Witek, dyrektor ZTM w Warszawie.

d8asp7l

Czy jednak marzenie o kilkuminutowej przeprawie na druga stronę Wisły, w przestronnym, klimatyzowanym wnętrzu nowoczesnych SWING-ów, mających obsługiwać linię, ziści się jeszcze w tym roku? Zobaczymy.

d8asp7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8asp7l
Więcej tematów