Trwa ładowanie...

Biegacze uczczą stulecie Legii Warszawa. Duże utrudnienia

Bieg spowoduje utrudnienia w ruchu miejskim.

Biegacze uczczą stulecie Legii Warszawa. Duże utrudnienia
d3v523f
d3v523f

W sobotę, 4 czerwca wystartuje bieg „Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą”. Jest to specjalna edycja cenionej imprezy biegowej o nazwie "Biegnij Warszawo", odbywającej się nieprzerwanie od 2009 roku w centrum Warszawy. Mając na celu promocję aktywności fizycznej oraz chęć dzielenia się sportową pasją, na starcie zbiera się rekordowa liczba uczestników, by wspólnie pokonać dystans liczący 10 000 metrów - informują organizatorzy akcji. Bieg spowoduje utrudnienia w ruchu miejskim.

Tegoroczna nocna edycja dołącza do listy imprez związanych z obchodami stulecia klubu sportowego Legia Warszawa. Rozpoczęcie biegu nastąpi o godz. 19:16, co jest symbolicznym odniesieniem do daty powstania klubu z Łazienkowskiej (1916 r.). Wydarzenie, generować będzie utrudnienia w ruchu miejskim. W czasie przemieszczania się biegaczy sukcesywnie zamykane będą ulice, m.in. Al. Ujazdowskie, Most Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski i Rozbrat.

To będzie specjalna edycja jednej z największych imprez biegowych w stolicy. Sportowcy wyruszą na dziesięciokilometrową trasę. Imprezie towarzyszył będzie również rodzinny marszobieg na symbolicznym dystansie 1916 metrów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 uruchomieniem miasteczka biegowego, w którym przygotowano różne atrakcje. Miasteczko będzie otwarte dla wszystkich nie tylko uczestników biegu.

Trasa biegu

Na trasę pierwsi wyruszą uczestnicy marszobiegu rodzinnego o godz. 19.16. O godz. 21.16 rozpoczną się zmagania biegaczy na dziesięć kilometrów. Trasa biegu prowadzi ulicami: Czerniakowska – Szwoleżerów – Agrykola – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – al. 3 Maja – Most Józefa Poniatowskiego – Wał Międzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – L. Kruczkowskiego – Rozbrat – Łazienkowska.

d3v523f
d3v523f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v523f
Więcej tematów