Trwa ładowanie...

Będzie Rondo Czterdziestolatka?

W najbliższy czwartek radni miejscy podejmą decyzję w tej sprawie!

Będzie Rondo Czterdziestolatka?
d491hfa
d491hfa

Gdy w latach 70. w telewizji emitowano serial "Czterdziestolatek" ulice pustoszały. Każdy chciał poznać losy rodziny Karwowskich, a przede wszystkim głowy rodziny, Stefana, inżyniera budującego m.in. Trasę Łazienkowską, który wszedł właśnie w kryzys wieku średniego. Nie tylko Warszawa, ale i cała Polska obserwowała jego nieudany romans na boku, kolejne próby rzucenia palenia, obsesję na punkcie zdrowia lub problemy z dziećmi.

Teraz Czterdziestolatek ma mieć swoje rondo w Warszawie - informuje Gazeta.pl . Jest to propozycja radnych PO, którzy we wniosku napisali, że "serial i osoba głównego bohatera wywarły niewątpliwie ogromny wpływ na życie mieszkańców Warszawy, Polaków" oraz że "Czterdziestolatek kojarzony jest ze strategicznymi obiektami miejskimi Warszawy, w tym z dworcem PKP Warszawa Centralna". Projekt w sprawie nadania skrzyżowaniu nazwy Rondo Czterdziestolatka znalazł się już w porządku czwartkowej sesji rady miasta, do tego z pozytywną opinią Komisji Nazewnictwa.

Rondo czterdziestolatka znalazłoby się na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego, przy dworcu Warszawa Centralna. Mapa poniżej (Fot. Google Maps).

Ten pomysł nie wszystkim się jednak podoba. Przeciwni są włodarze dzielnic Śródmieście i Ochota. Radni Ochoty mają swoja propozycję nazwy dla ronda, poza tym są przeciwni nazywaniu tego miejsca imieniem osoby fikcyjnej. Natomiast radni Śródmieścia nie wyjaśnili dlaczego Czterdziestolatek im się nie podoba.

d491hfa

W najbliższy czwartek dowiemy się czy inżynier Karwowski będzie miał rondo swojego imienia. Jesteście za?

d491hfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d491hfa
Więcej tematów