Trwa ładowanie...

Alejami gwiazd przez Stare Powązki (SPACER)

Gwiazdy scen teatralnych i operowych, bożyszcze kina i estrady mieszkają tu do dziś w swoich pośmiertnych kwaterach

Alejami gwiazd przez Stare Powązki (SPACER)
d4ndjce
d4ndjce

Przez bramę św. Honoraty przy ulicy Powązkowskiej wkraczamy na teren tajemniczego miasta zmarłych. Tutaj przez pokolenia kończyły się losy warszawiaków, którzy do dziś drzemią pod starymi nagrobkami i rozpadającymi się pomnikami - mówią przewodnicy z Fundacji Varsaviana, którzy 9 listopada zaprawszają na spacer po Starych Powązkach.

Całe aleje grobów toną w zieleni i ciszy murów warszawskich Starych Powązek. Gwiazdy scen teatralnych i operowych, bożyszcze kina i estrady mieszkają tu do dziś w swoich pośmiertnych kwaterach. Katakumby, kaplice i rodowe grobowce przechowują pamięć o tych, którzy zasłynęli w Polsce i na Świecie. Cały panteon warszawskich sław spoczął w ziemi jednego z najstarszych krajowych cmentarzy.

Spacer zostanie poświęcony pamięci najsłynniejszych artystów polskich wieku XIX i XX, takich jak Jan Królikowski, Ludwik Sempoliński, Loda Halama, Jan Kiepura, Irena Kwiatkowska czy Agnieszka Osiecka i Czesław Niemen. *Spacer poprowadzi Jacek Karwat. Start 9 listopada 2014 (niedziela) - 11:00, pod bramą Św. Honoraty. *

d4ndjce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ndjce
Więcej tematów