Trwa ładowanie...

61 nowych łóżek dla pacjentów w nowym pawilonie szpitala Grochowskiego

Całkowity koszt remontu wyniósł 10,8 mln zł.

61 nowych łóżek dla pacjentów w nowym pawilonie szpitala Grochowskiego
d3ac062
d3ac062

Szpital Grochowski, przy ul. Grenadierów, udostępnił pacjentom kolejny wyremontowany pawilon. Pomieści się w nim Oddział Internistyczny z 61 łóżkami, w wygodnych w większości dwuosobowych salach z łazienkami. - To pierwszy gruntowny remont tego pawilonu od 1957 roku - poinformował Urząd Miasta.

– Mamy już tu spełniającą współczesne standardy kardiologię, chirurgię, pracownię endoskopową, przychodnię i wiele innych. A w kolejnych latach przewidziane są następne modernizacje. Trzeba pamiętać, że Warszawa w ostatnich latach na inwestycje w miejskich szpitalach przeznaczyła już ponad 1 miliard złotych – mówił na otwarciu oddziału Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy.

Będą kolejne modernizacje

Modernizacja pawilonu I rozpoczęła się w grudniu 2014 r. Roboty trwały 12 miesięcy. Pawilon I został kompleksowo wyposażony w sprzęt medyczny, w tym m.in. łóżka specjalistyczne, aparat USG, trzy centrale z kardiomonitorami, aparaty EKG, defibrylatory, myjnie - dezynfektory respiratory, pompy infuzyjne; meble medyczne; meble biurowe; sprzęt komputerowy i gospodarczy. Wybudowana została też dodatkowa, czterokondygnacyjna klatka schodowa usytuowana na szczycie pawilonu I (od al. Waszyngtona).

Całkowity koszt modernizacji (dofinansowany z budżetu m.st. Warszawy) wyniósł 10,8 mln zł. Na lata 2016-2017 planuje się modernizację wraz nadbudową i zakupem wyposażenia kolejnego budynku szpitala tj. pawilonu V dla potrzeb istniejących oddziałów: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej oraz utworzenia Oddziału Chemioterapii.

d3ac062
d3ac062
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ac062
Więcej tematów