Trwa ładowanie...

Waldemar Kraska ujawnił nowe dane. "Piąta fala puka do granic"

Wiceminister zdrowia przedstawił najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. - Wydaje się, że się rozpędzamy - powiedział Waldemar Kraska. Ujawnił, że w ciągu ostatniej doby mamy ponad 10 tys. nowych zakażeń. To wzrost o ponad 34 proc. Oficjalne dane poznamy o godzinie 10.30.

Share
Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane o zakażeniach Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane o zakażeniach Źródło: PAP, fot: AA/ABACA
d4j8rzf

W ciągu ostatniej doby mamy 10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 4 chorych z COVID-19.

- Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze dane, to są oczywiście dane z weekendu, to jest 10 445 nowych przypadków, ale jeżeli porównamy to tydzień do tygodnia, to jest wzrost o ponad 34 proc - mówił w Graffiti Waldemar Kraska. 

- Piąta fala puka do granic - przyznał gość Polsat News. Powiedział również, że co piąta-szósta próbka to wariant Omikron. Dodał jednak, że nie wiadomo, jak Omikron dotknie polską populację, ale "przygotowujemy się na czarny scenariusz".

d4j8rzf

- Widzimy, że ten trend wzrostowy już od kilkunastu dni się utrzymuje - powiedział wiceminister resortu zdrowia. Zapytany o szczyt piątej fali, stwierdził, że ma nastąpić to w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni. - Wtedy Omikron powinien już zdominować wariant Delta - ocenił Kraska.

Wzrost zakażeń koronawirusem

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 14 667 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło łącznie 35 osób. "Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 16 osób" - czytamy w komunikacie.

Dokładnie tydzień temu, w poniedziałek było 7785 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło wówczas 19 osób chorych na COVID-19.

Koronawirus w Polsce. "Tragiczna liczba"

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował "o przekroczeniu tragicznej liczby". Od początku epidemii w Polsce zmarło ponad 100 tys. osób chorych na COVID-19. Przekazał, że z najczarniejszych scenariuszy wynika, że codziennie zakażać się będzie ok. 100 tys. Polaków.

d4j8rzf

Bardzo niepokojące informacje przekazują amerykańscy naukowcy. Szacują, że ponad połowa mieszkańców Europy zarazi się Omikronem w przeciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni. Poinformował o tym na konferencji prasowej dr Hans Kluge, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę.

Granica 100 tys. zgonów przekroczona. Jakie plany ma rząd?

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
d4j8rzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j8rzf
d4j8rzf
Więcej tematów