ycipk-23ty4s

USA: Huragan Michael zbliża się do Florydy

Stany Zjednoczone będą musiały walczyć z kolejnym żywiołem. Do wybrzeży Florydy zbliża się huragan Michael. Meteorolodzy sugerują, że będzie on najsilniejszy w tym rejonie od 15 lat. Gubernator Rick Scott zarządził już ewakuację, a gwardia narodowa została postawiona w stan gotowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Michael ma być silniejszy od Florence
Huragan Michael ma być silniejszy od Florence (Forum)
ycipk-23ty4s

Według Narodowego Centrum ds. Huraganów wiać ma z prędkością nawet do 200 kilometrów na godzinę, a fale mają osiągać wysokość do czterech metrów. Spodziewane są liczne powodzie błyskawiczne i sztormowe. Huragan Michael jest trzeciej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek był określany jako burza tropikalna.

Aktualnie huragan znajduje się 30 kilometrów na zachód od Kuby. Przypuszcza się, że w Florydę uderzy w środę i potem skręci w stronę Karoliny Półudniowej i Północnej, która niedawno musiała zmagać się z huraganem Florence. Za zagrożony uznaje się także stan Alabama. Mieszkańców ostrzegł gubernator Kay Ivey.

Gubernator Florydy ogłosił stan wyjątkowy na terenie 35 hrabstw i zarządził ich ewakuację. 1250 żołnierzy gwardii narodowej ma pomagać uciec z zagrożonych rejonów, a 4000 zostało postawionych w stan gotowości.

ycipk-23ty4s

Texas News Studio zorganizowało na portalu YouTube możliwość śledzenia huraganu Michael na żywo.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23ty4s

ycipk-23ty4s
ycipk-23ty4s