Trwa ładowanie...

USA: Huragan Michael zbliża się do Florydy

Stany Zjednoczone będą musiały walczyć z kolejnym żywiołem. Do wybrzeży Florydy zbliża się huragan Michael. Meteorolodzy sugerują, że będzie on najsilniejszy w tym rejonie od 15 lat. Gubernator Rick Scott zarządził już ewakuację, a gwardia narodowa została postawiona w stan gotowości.

Share
USA: Huragan Michael zbliża się do Florydy
Źródło: Forum
d1mm35c

Według Narodowego Centrum ds. Huraganów wiać ma z prędkością nawet do 200 kilometrów na godzinę, a fale mają osiągać wysokość do czterech metrów. Spodziewane są liczne powodzie błyskawiczne i sztormowe. Huragan Michael jest trzeciej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek był określany jako burza tropikalna.

Aktualnie huragan znajduje się 30 kilometrów na zachód od Kuby. Przypuszcza się, że w Florydę uderzy w środę i potem skręci w stronę Karoliny Półudniowej i Północnej, która niedawno musiała zmagać się z huraganem Florence. Za zagrożony uznaje się także stan Alabama. Mieszkańców ostrzegł gubernator Kay Ivey.

Gubernator Florydy ogłosił stan wyjątkowy na terenie 35 hrabstw i zarządził ich ewakuację. 1250 żołnierzy gwardii narodowej ma pomagać uciec z zagrożonych rejonów, a 4000 zostało postawionych w stan gotowości.

d1mm35c

Texas News Studio zorganizowało na portalu YouTube możliwość śledzenia huraganu Michael na żywo.

d1mm35c

Podziel się opinią

Share
d1mm35c
d1mm35c
Więcej tematów