Trwa ładowanie...

Urodziny premier Beaty Szydło. Dziś jest twarzą PiS, dawniej o mało nie została... członkinią PO

Premier Beata Szydło urodziła się 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu. Internauci nie zapomnieli o jej święcie.

Share
Urodziny premier Beaty Szydło. Dziś jest twarzą PiS, dawniej o mało nie została... członkinią PO
Źródło: East News
d1rmaad

W morzu wielkanocnych życzeń zgubiły się nieco życzenia dla premier Beaty Szydło, a właśnie 15 kwietnia obchodzi swoje urodziny. Przyszła na świat w 1963 r. w Oświęcimiu. Niektórzy z internautów nie zapomnieli o jej święcie.

Warto przypomnieć z tej okazji drogę obecnej premier na polityczny szczyt. Rozpoczęła ją w 1998 r. w Brzeszczach, gdzie została burmistrzem. W latach 1998-2002 pełniła także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.

d1rmaad

Do ogólnopolskiej polityki weszła w 2005 r., kiedy to wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. Zanim to jednak nastąpiło, zgłosiła akces do... Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie jednak w szeregach partii się nie znalazła. - Ja byłam wtedy samorządowcem, byłam związana ze Wspólnotą Małopolską. Stworzyliśmy grupę różnych ludzi, którzy współpracowali. Padały propozycje aktywności politycznej ze strony Platformy i PiS. Nie ukrywam, że rozważałam wtedy możliwość zaangażowania się w Platformie - mówiła w rozmowie z portalem dziennik.pl Beata Szydło. Dodawała, że w tamtym czasie panowała dość specyficzna atmosfera oczekiwania na PO-PiS. Koniec końców zdecydowała się na PiS i nie ma powodów do niezadowolenia. - To było najlepsze, na co mogłam się wtedy zdecydować - przekonywała kilka lat temu.

Dodajmy, że od 2005 r. Beata Szydło była posłanką na Sejm, a od 2015 r. kieruje Radą Ministrów.

W życiu prywatnym od 1987 r. jest w związku małżeńskim z Edwardem Szydło, z którym ma dwóch synów - Tymoteusza i Błażeja.

d1rmaad

Podziel się opinią

Share
d1rmaad
d1rmaad
Więcej tematów