Trwa ładowanie...
d4fwtul

UE poszerza czarną listę terrorystów

Unia Europejska dodała do swej czarnej listy ugrupowań terrorystycznych separatystów kurdyjskich w Turcji oraz operujących z terytorium Iraku partyzantów, którzy walczą przeciwko rządowi irańskiemu. Poinformowała o tym agencja Reutera, powołując się na unijnych dyplomatów.

d4fwtul
d4fwtul

W oficjalnym oświadczeniu Unia Europejska napisała jedynie, że lista osób, grup i organizacji zaangażowanych w działalność terrorystyczną, których aktywa mają zostać zablokowane, została rozszerzona.

Unijni dyplomaci ujawnili, że na rozszerzonej liście znalazły się Partia Pracujących Kurdystanu oraz zbrojne skrzydło irańskiej Organizacji Mudżahedinów Chalk. Jeden z dyplomatów powiedział, że lista została przyjęta w piątek. Opóźnienie w jej opublikowaniu miało zapobiec wycofaniu przez organizacje dołączone do listy pieniędzy ze ich kont, zanim zostały one zablokowane.

Decyzja Unii Europejskiej jest znaczącym gestem wobec Turcji, która ubiega się o członkostwo w Unii oraz Iranu, z którym Bruksela ma coraz bliższe zwiazki. Lista organizacji terrorystycznych, których środki mają być blokowane, jest częścią działań, jakie Unia Europejska podjęła po atakach terrorystycznych 11 września.

Na pierwszej liście znalazły się: baskijska separatystyczna organizacja ETA, Irlandzka Armia Republikańska oraz bliskowschodnie grupy terrorystyczne. (jask)

d4fwtul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwtul
Więcej tematów