Tusk komentuje debatę. "Do końca życia"
Donald Tusk skomentował debatę kandydatów na urząd prezydenta RP. "Po tej debacie panu Nawrockiemu odechce się ustawek chyba do końca życia" - napisał szef rządu w portalu X.
Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki spotkali się w piątek wieczorem na debacie wyborczej.
Wyborcze starcie kandydatów skomentował w portalu X premier Donald Tusk. "Po tej debacie panu Nawrockiemu odechce się ustawek chyba do końca życia" - napisał szef rządu.
Ostatnie słowo kandydatów
- Drodzy państwo, przed nami wybory prezydenckie i bardzo potrzebna jest wasza mobilizacja, bo naprawdę będzie na ostrzu noża. Wybierzcie prezydenta, który po prostu lubi ludzi. Wybierzcie prezydenta, który ma szacunek dla innych. Wybierzcie prezydenta, dla którego wartości takie jak uczciwość i zwykła ludzka przyzwoitość są nie tylko czymś, w co wierzy, ale czym kieruje się w swoim życiu - podsumował swoje wystąpienie Trzaskowski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nawrocki i kibolska ustawka. Poseł PiS: Jest jeszcze gorzej, ma tatuaże
- Wybierzcie prezydenta, który nigdy nie będzie obojętny. Jeśli stanie się coś bardzo złego, zawsze będzie interweniował i zabierał głos. Wybierzcie prezydenta, który ma doświadczenie, bo to bardzo ważne. Wielu moich konkurentów, w tym mój dzisiejszy konkurent, opowiada o tym, co by chcieli zrobić. Ja to robię od wielu, wielu lat. Robię to na co dzień i to jest dzisiaj podstawa - podkreślił.
- Bardzo państwa proszę o głos i mobilizację. Jestem przekonany, że wygramy – wygramy Polskę. Dziękuję bardzo - zaznaczył.
- Za sprawą obecnego rządu Donalda Tuska, którego zastępca stoi tutaj dzisiaj ze mną, Polska zadłuża się strasznie. Zadłużamy się na kolejne pokolenia. Dług publiczny sięgnął biliona 750 miliardów złotych. Jedno środowisko i jeden człowiek w państwie polskim chcą mieć kontrolę nad wszystkim, wystawiając swojego partyjnego zastępcę na urząd prezydenta. Nie możemy się na to zgodzić - przekonywał Nawrocki.
- Potrzebujemy prezydenta, który będzie dbał o polską wolność, polską demokrację i będzie strażnikiem polskiej konstytucji. Proszę o głos - dodał kandydat PiS.