Trwa ładowanie...
dmotu7p

TP SA: koniec żetonów i kart o dużych nominałach

W niedzielę po raz ostatni będziemy mogli zadzwonić z telefonów publicznych na dotychczas sprzedawane żetony. Również po raz ostatni będziemy mogli dzwonić dzięki kartom 50- i 100-jednostkowym. Od 1 października tracą one ważność.

dmotu7p
dmotu7p

Nie oznacza to jednak, że jeśli zostanie nam trochę żetonów, albo wolnych, niezużytych kart lub impulsów, to je stracimy. Telekomunikacja Polska SA uspokaja - wszystkie osoby, które zgłoszą się do biur obsługi klientów TP SA z żetonami lub kartami starego typu, będą je mogły wymienić na nowe.

Od 1 października TP SA wprowadza nowe karty magnetyczne o niższych nominałach, 10- i 25-impulsowych. Od poniedziałku będziemy mogli kupić także karty chipowe - 50- i 100-impulsowe, które mają dużo lepsze zabezpieczenia od dotychczasowych kart o dużych nominałach. Są lepiej chronione przed uszkodzeniami i przed podróbkami.

Jeśli chodzi o telefony na żetony to mają być one wymienione na nowe. Automaty na żetony były przestarzałe, a oprócz tego nikt na świecie nie produkuje już aparatów tego typu - powiedział Michał Potocki z biura prasowego TP SA.

Niewykluczone, że od przyszłego roku - obok aparatów na karty magnetyczne i chipowe - powrócą do łask telefony na monety. TP SA rozważa takie rozwiązanie. (jask)

dmotu7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmotu7p
Więcej tematów