ycipk-10qeya
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

To on stoi za buntem Ziobry

Za buntem Zbigniewa Ziobry stoi dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk, który zwątpił w Jarosława Kaczyńskiego i jego PiS, twierdzi "Polska The Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja, ojciec dyrektor, Tadeusz Rydzyk
Dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja, ojciec dyrektor, Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-10qeya

Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika że były minister sprawiedliwości może liczyć na wsparcie redemptorysty. - Ziobro jako jedyny znaczący polityk PiS bawił na imieninach o. Rydzyka tydzień temu; wtedy miał uzyskać jego błogosławieństwo, twierdzi informator "Polski". Wiceprezes PiS jest częstym gościem Radia Maryja; o. Tadeusz zwykł mówić o nim "mój złoty chłopiec".

Politycy PiS, z którymi rozmawiała gazeta, mówią że szef Radia Maryja nie rezygnuje ze swoich ambitnych planów biznesowych i potrzebuje do ich realizacji politycznego wsparcia. - Rydzyk kalkuluje jak polityk i biznesmen. Ma przecież w planach duże inwestycje i potrzebuje do ich realizacji poparcia polityków. Nie chce więc stawiać na kogoś, kto przegrywa szóste z kolei wybory. Chce mieć polityczną siłę, która pomogłaby mu w zrealizowaniu odwiertów geotermalnych, czy w budowie kompleksu rekreacyjnego wraz z parkiem wodnym, hotelem spa, restauracjami i kościołem, jaki planuje postawić obok kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu" - powiedział "Polsce The Times" polityk PiS.

Jan Filip Libicki, były polityk partii Kaczyńskiego mówi otwartym tekstem: - Dla wielu obserwatorów sceny politycznej nie jest tajemnicą, że ojciec Tadeusz Rydzyk ma sporą intuicję polityczną i logicznym jest, że będzie popierał tego, kto jest bardziej rozwojowy, ma perspektywy i może wesprzeć jego projekty. Jarosław Kaczyński nie ma władzy ani w państwie, ani w samorządach, a wieczna opozycja, na jaką zdaniem "ziobrystów", skazuje partię prezes PiS, oznacza, że nie ma szans być takim wsparciem.

ycipk-10qeya
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10qeya

ycipk-10qeya
ycipk-10qeya