Trwa ładowanie...
ds1cyg4

Tatry: trudne warunki dla turystówW Tatrach utrzymują się w czwartek trudne warunki dla turystów, narciarzy i taterników. W górach leży ok. metra śniegu, ale jest on przewiany przez wiatr, twardy i zalodzony. Od ponad tygodnia w Tatrach i na Podtatrzu panuje odwilż.

Share
ds1cyg4

Po kilku dniach silnego wiatru znów kursują kolejki w rejonie Kasprowego Wierchu w Tatrach. W czwartek w regionie było pochmurno, ale ciepło. Okresowo w górach turyści mogą spodziewać się mgieł. Gruba warstwa śniegu zmienia rzeźbę terenu utrudniając, zwłaszcza nocą, orientację w górach.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego radzą kończyć wycieczki przed zmierzchem. Z powodu dużego zalodzenia szlaków i zasp pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wędrówki powyżej górnej granicy lasów.

W Tatrach obowiązuje 2 (w 5-stopniowej, rosnącej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Niebezpieczeństwo lawin jest umiarkowane; na ogół jest bezpiecznie. W żlebach, jarach i na stromych stokach lawiny mogą być wyzwolone na skutek dużego dodatkowego obciążenia, np. przez grupę narciarzy lub turystów.(miz)

ds1cyg4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds1cyg4
ds1cyg4
Więcej tematów