Trwa ładowanie...
d17tx2h

Tak Grzegorz Schetyna skomentował najnowszy sondaż

- Jesteśmy w trakcie budowy nowego projektu, nowej Platformy Obywatelskiej. Cieszę się, że spotykamy się z taką wiarą i zaufaniem. Wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze - stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna, komentując ostatnie, korzystne dla PO, sondaże poparcia dla partii. Pytany, czy wzrost sondażowy to "efekt Tuska", czy "efekt Schetyny", odparł: "Tuska i Schetyny".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (PAP)
d17tx2h

Znaczący wzrost notowań Platformy pokazuje kilka ostatnich sondaży. Według najnowszego, poniedziałkowego badania IBRiS dla Onetu, na PiS chce głosować 30,5 proc. ankietowanych, a na PO - ponad 29 proc. W porównaniu z sondażem sprzed miesiąca PiS straciło 2,3 punktu procentowego. Platforma zyskała najwięcej, bo niespełna 12 pkt. proc. Więcej na ten temat pisaliśmy TU.

"Prawdziwy sondaż jest w dniu wyborów"

Co na to Schetyna? Lider PO ocenił ostatnie notowania swej partii jako "uspokajające". Dodał, że wciąż jako przewodniczący Platformy wymaga od partii dużej pracy i zaangażowania. - Jeżeli chodzi o sondaże, to zawsze uspokajam i mówię: prawdziwy sondaż jest w dniu wyborów. Wtedy, kiedy sondaże nie były dla nas najlepsze, mówiliśmy: trzeba ciężko pracować, żeby budować nowy etap Platformy Obywatelskiej, odbudowywać zaufanie i wiarygodność - podkreślił.

d17tx2h

Schetyna przypomniał, że Platforma chce budować przed wyborami samorządowymi porozumienie z samorządowcami, ruchami miejskimi, organizacjami pozarządowymi i innymi partiami politycznymi po to, by "przeciwstawić się centralizacyjnej polityce PiS". - Oni wszyscy mogą liczyć na to, że razem z nami będą mogli budować dobrą odpowiedź na tą złą politykę PiS. Jesteśmy, rozmawiamy - powiedział lider PO.

Zaznaczył, że o możliwej współpracy rozmawiał w poniedziałek z samorządowcami, również niezależnymi, na Pomorzu Zachodnim. - Bez dobrego, niezależnego, skutecznego samorządu nie będziemy mogli skutecznie modernizować naszego kraju, wykorzystywać środków europejskich, pokazywać, że władza może być blisko ludzi, może podejmować dobre decyzje - podsumował Schetyna.

Źródło: WP, PAP

d17tx2h

Podziel się opinią

Share
d17tx2h
d17tx2h
Więcej tematów