Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Krakowie - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Tegoroczny sylwester w Krakowie nie zostanie pokazany telewizji, ale organizatorzy postarali się o to, by uczestnikom nie zabrakło atrakcji. Impreza na rynku zgromadzi przede wszystkim fanów polskiego rapu, klubowych miksów, elektroniki i muzyki alternatywnej. Na żywo zaśpiewają m.in. Quebonafide, Otsochodzi, Kamp! i Bokka. Tę noc będzie można spędzić również w teatrze, kinie lub operze – miasto będzie otwarte na wszystkich, którzy zechcą wspólnie świętować nadejście Nowego Roku.

Share
Sylwester 2018/2019 w Krakowie - koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: iStock.com
d19ddqx

Sylwester na rynku w Krakowie

W tym roku, mimo braku fajerwerków, w stolicy Małopolski zapowiada się wystrzałowy sylwester. Kraków będzie miejscem wielu wydarzeń o charakterze widowiskowo-artystycznym, w tym koncertów i efektownych pokazów laserowych.

Na rynku naprzeciwko wieży ratuszowej ustawiona zostanie duża scena, gdzie od 20.30 zaczną pojawiać się muzycy, którzy zagrają dla krakowian do 2.00 w nocy. Dwie inne sceny staną na placu Wolnica (Kazimierz) i alei Róż (Nowa Huta). Zabawa potrwa tam nieco krócej, bo od 21.00 do 1.00 w nocy. Program sylwestra w Krakowie będzie wyglądał następująco:

Scena Rynek:
20.15–20.55 – DJ Flirtini
21.05–21.55 – Bokka
22.05–22.55 – Kamp!
23.05–23.55 – Otsochodzi
00.05–01.00 – Quebonafide
01.05–02.00 – Facheroia

d19ddqx

Scena plac Wolnica:
21.00–23.00 – DJ Ludwik Zamenhof
23.00–01.00 – DJ Daniel Drumz

Scena aleja Róż:
21.00–01.00 – DJ Vasil

Krakowski sylwester miejski zgromadzi z pewnością wielu fanów Quebonafide, którego płyta "Egzotyka" pod koniec 2018 roku pokryła się potrójną platyną. Mimo że w programie imprezy znajdują się koncerty aż dwóch raperów, organizatorzy zadbali o różnorodność. Będzie sporo muzyki tanecznej, nie tylko nowoczesnej, ale również z lat 80., bo taki repertuar jest specjalnością DJ-a Vasila.

Sylwester na rynku w Krakowie pomyślany został jako wydarzenie otwarte, również dla osób z niepełnosprawnościami, dla których zostanie utworzona specjalna strefa w pobliżu krzyża Sukiennic. Bramki pozwalające wejść na teren imprezy będą zlokalizowane naprzeciwko wylotów dwóch ulic: Brackiej i Wiślanej. Na tereny przy małych scenach uczestnicy sylwestra miejskiego dostaną się od strony alei Przyjaźni i Muzeum Etnograficznego.

Sylwester w teatrze – Kraków

Krakowianie będą mogli spędzić noc z 31 grudnia na 1 stycznia nie tylko na tętniących życiem ulicach miasta, ale i w instytucjach kultury. Bardzo bogatą ofertę na ten dzień mają teatry. W niektórych odbywają się nie tylko spektakle, ale również bankiety. Programy sylwestrowe przedstawiły:

  • Scena Supernova (recital Kasi Przebindy i Jakuba Zielni, taniec brzucha, spektakl "Chwasty polskie", bańki mydlane i fireshow przed budynkiem teatru, start o godz. 20.00),
  • Teatr Ludowy (spektakle "Prywatna klinika" o godz. 18.00 i 20.45 oraz "Sarenki" o godz. 18.00 i 20.15),
  • Teatr Bagatela (spektakle "Kłamstwo... o miłości" i "Ryzykowna forsa" o godz. 20.00),
  • Krakowski Teatr Variete (spektakl "Chicago" o godz. 20.30).

Sylwester w filharmonii, operze i CK ICE – Kraków

Sylwester w Krakowie to gratka dla miłośników muzyki poważnej. W tym roku na ostatni wieczór 2018 roku zaplanowano:

  • transmisję z koncertu filharmoników berlińskich pod batutą Daniela Barenboima (Kino Kijów o godz. 17.00),
  • koncert sylwestrowy w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego pod batutą Charlesa Olivieri-Munroe'a (o godz. 18.00; w repertuarze utwory Leonarda Bernsteina i Johannesa Straussa jr.),
  • koncert sylwestrowy Walc Embarras w Operze Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka (godz. 18.30),
  • Wielką Galę Sylwestrową w ICE Kraków Congress Centre, na której wystąpią: Monika Węgiel, Krzysztof Respondek, Yuliya Ponomar, Alexander Martinez, Debora Ranieri, Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńki, M BAND – Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna (godz. 19.00).
d19ddqx

Sylwester w kinie – Kraków

Przez całą noc sylwestrową w Krakowie będą działały również kina. Dalej można kupić bilet na maraton filmowy do Multikina, gdzie w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia kinomani zasiądą przed ekranami, by obejrzeć trzy nowe produkcje: "Teraz albo nigdy", "Green Book" i "Pech to nie grzech" albo "Green Book", "Mój piękny syn" i "Oni".

Wieczory filmowe zostaną zorganizowane również w Agrafce (po pokazie "Władcy Paryża" będzie można wypić wino musujące, zjeść coś słodkiego i wziąć udział quizie z nagrodami) oraz w KinoARS (gdzie do wyboru są trzy pakiety filmowe: "Faworyta", "Mój piękny syn", "Oni" / "Władca Paryża", "Faworyta", "Szczęśliwy Lazzaro" / "Mój piękny syn", "Szczęśliwy Lazzaro", "Wszyscy wiedzą").

d19ddqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ddqx
Więcej tematów