Trwa ładowanie...

Stanisław Tyszka apeluje do szefa Rady Mediów Narodowych: oddaj poselską pensję

Wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka z klubu Kukiz'15 uważa, że szef Rady Mediów Narodowych, poseł Krzysztof Czabański powinien oddać poselskie uposażenie, bo dostaje wynagrodzenie za pracę w Radzie. Sprawę te omawiano ostatnio na prezydium Sejmu. PiS nie zgodził się jednak na obcięcie poselskiego wynagrodzenia członkom Rady.

Share
Stanisław Tyszka apeluje do szefa Rady Mediów Narodowych: oddaj poselską pensjęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4g7c49

W Radzie Mediów Narodowych od sierpnia 2016 roku zasiada troje posłów PiS: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Oprócz poselskiego uposażenia dostają także po 4 tys. zł miesięcznie (Czabański - jako szef Rady - 6 tys. zł) za pracę w RMN. Są więc w lepszej sytuacji niż posłowie, którzy są członkami rządu, ci bowiem otrzymują - zgodnie z przepisami - jedynie wynagrodzenie za pracę ze swoich resortów.

Sprawą ich uposażenia - jak informuje "Super Express" zajęło się ostatnio prezydium Sejmu. - W czasie, kiedy ta trójka wykonuje obowiązki w Radzie, nie może przecież wykonywać obowiązków na rzecz wyborców w terenie! - mówi dziennikowi wicemarszałek Tyszka. - Nie powinni pobierać poselskiego uposażenia - dodaje.

Niestety, PiS był innego zdania. - Dieta z Rady jest osobnym wynagrodzeniem, a uposażenie poselskie jest wynagrodzeniem za pracę poselską - tłumaczy "Super Expressowi" Joanna Lichocka. - Sądzę, że pan wicemarszałek Tyszka uprawia taki populizm, żeby posłowi mieli jak najmniejsze wynagrodzenia - dodał.

"Super Express" przypomina, że poseł Czabański dostaje nie tylko ok. 12 tys. zł z racji poselskiego wynagrodzenia oraz 6 tys. zł z Rady Mediów Narodowych. Otrzymuje także co miesiąc ok. 5 tys. zł emerytury.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4g7c49

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7c49
d4g7c49
Więcej tematów