Trwa ładowanie...

Sprawdź pogodę na ten tydzień i przygotuj się

Nad Polskę napływa przejściowo chłodna, polarno-morska masa powietrza. A to oznacza w dalszym ciągu śnieg i ujemne temperatury - informuje IMiGW.

Share
Sprawdź pogodę na ten tydzień i przygotuj się
Źródło: PAP
d1e56my

Wtorek

We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północnym zachodzie kraju. Miejscami opady śniegu, na Wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -4°C lokalnie na krańcach wschodnich do -2°C w centrum i 0°C na zachodzie kraju, nad samym morzem od 0°C do 3°C, w kotlinach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, głównie na południu oraz na krańcach północnych. Lokalnie, zwłaszcza na Pomorzu, mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -9°C do -5°C, nad morzem około -2°C, w kotlinach podgórskich od -9°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

Środa

W środę na południu kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lokalnie duże. Na południu kraju okresami opady śniegu, w górach opady silniejsze. Nad morzem przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -7°C na Podlasiu, około -5°C w centrum do -2°C na zachodzie, nad morzem od -2°C do 0°C, w kotlinach podgórskich od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany wschodni i południowo-wschodni, tylko na Wybrzeżu południowo-zachodni.

d1e56my

Czwartek i piątek

W czwartek i w piątek zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady śniegu, głównie na wschodzie i południu kraju, w tych rejonach okresami opady mogą być silniejsze. Temp. min. od -18 st., -17 st. na północnym-wschodzie do -12 st., -10 st. w centrum i -10 st., -8 st. nad morzem. W kotlinach górskich około -20 st.

Temp. maks. od -14 st. na Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich do -8 st. w centrum i -4 st., -2 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

Ślisko na drogach

Meteorolodzy apelują o ostrożność, gdyż drogi i chodniki w wielu miejscach mogą być śliskie. Zablokowana jest droga krajowa k-12 przy wyjeździe z Lublina w kierunku Zamościa. Po wieczornych opadach śniegu nawierzchnie ulic w Lublinie są śliskie. W alei Witosa, na wysokości hipermarketu Makro, tir wpadł w poślizg, skosił latarnię i zatrzymał się w rowie. Wyjazd z miasta w kierunku Dorohuska i Hrebennego jest zablokowany.

W Szczecinie śnieg nie pada, ale drogi po przymrozkach są śliskie. Na prawobrzeżu miasta pracują piaskarki. Trudniejsza sytuacja panuje na trasach regionu. Ślisko jest na drogach 11 i 37 - czyli w okolicach Kołobrzegu, Koszalina, Bobolic, Szczecinka, Darłowa i Darłówka.

Błoto pośniegowe na szóstce do Gdańska. Słaby śnieg padał w Goleniowie, a lodowy deszcz w Świnoujściu. W zachodniopomorskim pracuje 20 piaskarek. Widoczność miejscami ograniczają mgły. Policja zapewnia, że kierowcy dobrze radzą sobie z zimowymi warunkami. Nie ma zgłoszeń o wypadkach czy poważniejszych kolizjach.

Więcej w serwisie pogoda

d1e56my

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e56my
d1e56my
Więcej tematów